Zaskakujący wpis Andrzeja Dudy. Chodzi o Szymona Hołownie

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat sytuacji, która wynikła wokół Szymona Hołowni. Chodzi dokładnie o wpis byłego kandydata na urząd prezydenta Polski, który poinformował o swoim zaszczepieniu.

W ostatnią sobotę lider Polski 2050 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Podanie tej informacji sprowadziło na Szymona Hołownię lawinę krytyki. Polityk starał się po wszystkim tłumaczyć. Na jego temat wypowiedział się również prezydent Andrzej Duda.

Polecamy także: Tusk zaatakował Morawieckiego, Orbana i Salviniego. Takiej kontry się nie spodziewał

Prezydent Andrzej Duda także wypowiedział się o Szymonie Hołowni

Szymon Hołownia wdarł się przebojem do polskiej polityki. Były prezenter TVN aktualnie stara się rozwijać struktury swojego własnego ugrupowania. W tym czasie coraz częściej napotyka na krytyczne głosy ze strony politycznych przeciwników. Spora fala mało przychylnych słów wylała się po informacji o jego zaszczepioniu. – Przyznaję: nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz – dzięki ministrowi Dworczykowi – już wiem. W czasie środowo – czwartkowego zamieszania, system przydzielił mi właśnie ten punkt szczepień, ponad 90 km od domu, ale co tam – przejechałbym nawet 1090. – napisał w mediach społecznościowych Szymon Hołownia.

Po tej deklaracji lider Polska 2050 musiał się zmierzyć z mało przychylnymi słowami z wielu stron. Do krytyki Szymon Hołownia odniósł się w następnym wpisie.

Dużo emocji pod poprzednim wpisem o szczepieniu, a przyjaciele ze 'zjednoczonej opozycji’, kręcą już jakieś swoje lody, ostro przy tym manipulując, więc żeby ostudzić narządy jadowe niektórych – jeszcze raz, po raz ostatni, cierpliwie, wykładam cały absurd ostatnich godzin i dni po kolei” – napisał Hołownia dalej tłumacząc okoliczności.

Do fali krytyki pod adresem Szymona Hołowni odniósł się Andrzej Duda.

Proponuję zostawić @szymon_holownia w spokoju. Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie On jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości. Pomijam już fakt, że wszelkie przejawy hejtu w Wielkanoc to po prostu wstyd! Wyluzujcie. Wesołego Alleluja!napisał prezydent.

Źródło: DoRzeczy / Onet

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki