Poseł PiS nie żyje. „Żegnaj przyjacielu”

Poseł PiS – Jerzy Wilk nie żyje. Przykrą wiadomość na ten temat przekazali politycy Prawa i Sprawiedliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polityk miał 66 lat. Jerzy Wilk działał w strukturach samorządowych jak i na szczeblu krajowym, gdzie ostatnio piastował mandat posła.

Wiadomość o śmierci parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości za pośrednictwem Twittera przekazał między innymi poseł Krzysztof Sobolewski z PiS. „Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen” – napisał na Twitterze szef komitetu wykonawczego PiS.

Polecamy także: To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Poseł PiS – Jerzy Wilk nie żyje

Media podały przykrą wiadomość na temat śmierci posła Prawa i Sprawiedliwości – Jerzego Wilka. Post na temat parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości opublikował w mediach społecznościowych Krzysztof Sobolewski – szef komitetu wykonawczego PiS. Zmarły polityk pochodził z Elbląga, gdzie przez rok wykonywał obowiązki prezydenta. Do Sejmu został wybrany w roku 2015. Następnie cztery lata później doczekał się reelekcji. Startując z okręgu nr 34 (Elbląg), zdobył 18 tys. 620 głosów. Jerzy Wilk ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie.

W Sejmie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Należał też do komisji gospodarki i rozwoju. Media wskazują, że był wielkim zwolennikiem przekopu Mierzei Wiślanej.

W 1980 roku dołączył do „Solidarności”. Następnie po upadku komunizmu w latach 1991-1994 należał do Porozumienia Centrum. Następnie należał także do Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei w latach 2006–2013 był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu. W wyborach samorządowych w 2006 i 2010 bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Elbląga.

Według portalu Interia poseł Wilk miał od dawna wzmagać się z chorobą. Z kolei w ostatnich posiedzeniach Sejmu brał udział tylko w formie zdalnej.

Zmarłego posła pożegnała także rzecznik PiS – Anita Czerwińska.

Żegnaj,Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. R.I.Pnapisała.

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli