Kompromitacja opozycji w Senacie. Dziennikarka bezlitosna dla Kierwińskiego z PO (wideo)

Polski Senat obradował w ostatni czwartek nad ustawą ratyfikującą unijny Fundusz Odbudowy. Senatorowie opozycji, którzy w tej izbie polskiego parlamentu posiadają większość, zaproponowali dodanie do treści ustawy preambuły, która największy nacisk kładzie na kształt i funkcjonowanie Komitetu Monitorującego. W swojej naturze ma on sprawować kontrolę nad wydatkowaniem pozyskanych pieniędzy.

Mimo wszystko w głosowaniu senatorowie zdecydowali o przyjęciu ustawy bez poprawki opozycji. Taka sytuacja przez media została odebrana w kategoriach kompromitacji polityków opozycji. O odrzuceniu preambuły do ustawy ratyfikacyjnej zdecydowały głosy dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej. Przeciw zagłosował bowiem Aleksander Pociej, który po wszystkim tłumaczył się, że się po prostu pomylił. Z kolei w głosowaniu nie wziął udziału senator Leszek Czarnobaj. Obaj politycy głosowali zdalnie.

Polecamy również: Upokarzający cios dla Lewandowskiego. Zaskakująca sytuacja w Niemczech

– To wpadka, która nie powinna się zdarzyć, będą wyciągnięte konsekwencje wobec senatorów – powiedział dziś szef klubu KO Cezary Tomczyk

Polski Senat: Czwartkowa porażka opozycji?

Na temat czwartkowego głosowania wypowiedział się w Radiu Zet Marcin Kierwiński, który był gościem Beaty Lubeckiej.

To jest niestety błąd nie Senatu, a Polskiego Sejmumówił Marcin Kierwiński.

Dlaczego się nie udało? Bo dwóch senatorów Platformy Obywatelskiej po prostu pomyliło się przy głosowaniu. No jeden miał się zatrzasnąć w windzie. Kolejny pomylił się przy głosowaniu. No jak wy chcecie pokazać wyborcom, że będziecie skuteczni w rządzeniu jeżeli nie możecie, jeśli wykładacie się na tak prostej sprawie. Brak dyscypliny. – mówiła Beata Lubecka.

Żeby być precyzyjnym nie udało się dlatego, że w Sejmie część opozycji, czyli Lewica rzuciła koło ratunkowe PiS-owi. No bądźmy precyzyjni. To wczorajsze glosowanie w
było głosowanie symbolicznym, choć bardzo, bardzo ważnym. – mówił polityk.

Ale mówimy teraz to co się stało w Senaciewtrąciła Lubecka.

I żeby było jasne. Bardzo bardzo źle się stało. Jestem na to wściekły po prostupodkreślił Kierwiński.

I myśli Pan, że to załatwia sprawę? No ja myślę, że wyborcy tego nie zapomnądodała redaktor.

Ale nie, to nie jest problem załatwienia sprawy. Przed nami proces monitorowania wydatkowania tych środków. Musimy jako opozycja zastanowić się jak nie dopuścić do tego, aby te środki nie zostały zagrabione przez władzemówił Kierwiński.

A no właśnie, bo nie będzie komitetu monitorującegododała Beata Lubecka.

Takie poprawki zgłaszaliśmy w Sejmie. Szkoda, że te poprawki nie przeszły. Ja w ogóle chciałbym się zapytać w kontekście tego co mówi teraz Komisja Europejska, w kontekście tego co się wydarzyło właściwie, jakie były powody tego, dlaczego tak a nie inaczej zachowała się Lewica, Lewica w polskim Sejmie. Bo tam wszystko w tym zakresie zostało przegrane. – mówił polityk opozycji.

Żukowska o głosowaniu w Senacie

Mocne komentarze pojawiły się także ze strony polityków Lewicy pod adresem Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: wp, Onet, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli