Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje popularny polski aktor

Nie żyje aktor Zdzisław Tobiasz. Artysta zmarł w Domu Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Zdzisław Tobiasz występował na deskach wielu polskich teatrów w takich miastach jak Warszawa, Olsztyn, Szczecin i także Lublin. Tobiasz zasłynął również z gry w filmach i z ról dubbingowych.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Mimo wszystko największą popularność aktorowi przyniosła jego rola w serialu „07 zgłoś się”, gdzie wcielił się w postać majora Wołczyka.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Poza tym aktor zagrał także w takich produkcjach jak „Zamknąć za sobą drzwi”, „Krótki film o zabijaniu”, „Dekalog V”, „Kanclerz”, „Agent nr 1” czy także „Gangsterzy i filantropi”.

O śmierci aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Zdzisław Tobiasz, aktor teatralny, telewizyjny, radiowy i filmowy, reżyser teatralny. Znany z roli majora Wołczyka w kultowym serialu „07 zgłoś się”. Występował w Teatrze Ateneum i Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Szczecinie i Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Użyczył głosu postaci Soamesa Forsyte’a w polskiej wersji językowej serialu BBC Two „Saga rodu Forsyte’ów”. Miał na koncie wiele ról dubbingowych. Grał i reżyserował w Teatrze Telewizji. Będzie nam Go bardzo brakowało... – czytamy w publikacji Związku Artystów Ziem Polskich.

Nie żyje Zdzisław Tobiasz

Zdzisław Tobiasz urodził się 13 maja 1923 roku w Nowe Miedze. W trakcie swojej kariery występował w takich krajowych produkcjach jak: „Zamknąć za sobą drzwi”, „Krótki film o zabijaniu”, „Dekalog V”, „Kanclerz”, „Agent nr 1” czy także „Gangsterzy i filantropi”. Mimo wszystko największą popularność przyniosła mu rola majora Wołczyka w serialu „07 zgłoś się”.

Na profilu Związku Artystów Ziem Polskich pojawiła się informacja na temat pogrzebu aktora.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Pożegnanie Zdzisława Tobiasza. Msza żałobna odprawiona zostanie 21 października 2022 roku o godzinie 15.00 w kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym w Warszawie. Odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz w Rososzycach odbędzie się 22 października 2022 o godz. 13.00 – napisano.

Źródło: tvn24.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski