Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje aktor znany z serialu TVP

Nie żyje Jerzy Korsztyn. O śmierci aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Jerzy Korsztyn w ostatnim czasie występował w popularnym serialu Telewizji Polskiej „Na sygnale”.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Korsztyn – aktor teatralny, filmowy i również dubbingowy. Smutną wiadomość za pośrednictwem konta na Facebooku przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Jerzy Korsztyn występował na scenach licznych polskich teatrów: Dramatyczny w Szczecinie (1969-74), Ludowy w Krakowie-Nowej Hucie (1974-75), Powszechny w Łodzi (1976-92) i również Teatr Nowy w Łodzi (1992).

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Z przykrością informujemy, że odszedł Jerzy Korsztyn – aktor teatralny i filmowy, dubbingowiec. Występował m.in. w teatrach: im. Jaracza w Olsztynie – Elblągu (1965-69), Dramatycznych w Szczecinie (1969-74), Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie (1974-75), Powszechnym w Łodzi (1976-92), Nowym w Łodzi (1992). Ogromny żal – poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem konta na Facebooku.

Nie żyje Jerzy Korsztyn

Jerzy Korsztyn występował nie tylko w teatrze. Artysta miał na swoim koncie filmy i seriale, które do dziś są bardzo dobrze znane polskim widzom. Mowa tu między o „Stawce większej niż życie”, w której pojawił się w 1967 roku. W kolejnych latach wystąpił między innymi w kultowym polskim filmie „Hubal”. Innymi produkcjami, w których zdecydował się na angaż były: „Orinoko” i „Bardzo spokojna wieś” czy w serialu „Pogranicze w ogniu”.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

W ostatnich latach aktor pojawił się również w jednym z hitowych produkcji Telewizji Polskiej. Mowa tu o serialu „Na sygnale”, w którym to Jerzy Korsztyn pojawił się w 2017 roku. Następnie w 2019 roku, wystąpił jeszcze w etiudzie szkolnej „Krzyżówka”.

Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Korsztyna odbędą się w dniu 17 stycznia 2023r. /wtorek/ o godz. 12.45 na Cmentarzu św. Maksymiliana Kolbe w Starej Gadce ul. Adama Czartoryskiego 62. Uroczystości rozpocznie msza św. w Kaplicy Cmentarnej, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – poinformował Związek Artystów Scen Polskich w kolejnym wpisie na Facebooku.

Źródło: RMF FM, FB

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski