Ogórek i Ziemkiewicz skazani. Sąd podjął decyzję w głośnej sprawie

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali skazani przez sąd na karę grzywny w postępowaniu, które wytyczyła im Elżbieta Podleśna. Taką wiadomość w tej sprawie miała przekazać adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram – poinformował portal Wirtualna Polska. Przedmiotem postępowania było zniesławienie, o które dwójkę dziennikarzy oskarżyła aktywistka. Głos na ten temat na Twitterze zabrał Rafał Ziemkiewicz. 

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek przegrali w sądzie z Elżbietą Podleśną. Sąd dwoje dziennikarzy skazał na karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych.

10 tysięcy złotych. Sąd uznał, że przekroczyli dozwoloną krytykę, a ich słowa nie były oparte na prawdzie i podważyły zaufanie do Podleśnej jako psychoterapeutki – przekazała adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

To ważne rozstrzygnięcie, także dla wszystkich osób, które protestowały przed siedzibą TVP razem z panią Elżbietą. Sąd uznał, że zarówno pani Magdalena Ogórek, jak i pan Rafał Ziemkiewicz są dziennikarzami i powinni rozumieć, w jakich granicach krytyki powinni się poruszać – komentowała w rozmowie z Wirtualną Polską mecenas Gregorczyk-Abram.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Sąd uznał, że ta krytyka nie służyła interesowi publicznemu i nie była oparta na prawdzie – dodała. Z dalszych informacji Wirtualnej Polski wynika, że wyrok, który zapadł w tym sporze nie jest prawomocny.

Wyrok jest nieprawomocny, spodziewamy się apelacji – przyznała prawniczka.

Rafał Trzaskowski i Magdalena Ogórek o Elżbiecie Podleśnej

Zarys sytuacji przedstawił portal wp.pl. Wynika z niego, że słowa dziennikarzy, które miały paść w lutym 2019 roku w programie „W tyle wizji”.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

– Chodzi o sprawę, którą Podleśna wytoczyła Ogórek i Ziemkiewiczowi. W lutym 2019 roku na antenie TVP w programie „W tyle wizji” podważali oni kompetencje Podleśniej jako psychoterapeutki. Sugerowali także, że namawia swoich pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach, agitując politycznie podczas spotkań terapeutycznych – czytamy na wp.pl.

Głos na ten temat za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zabrał Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: wp.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski