Leszek Miller uderza w Ogórek. To dlatego wybrała TVP?

Leszek Miller oraz Magdalena Ogórek przed laty współpracowali razem w związku z działalnością polityczną w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W dodatku w 2015 roku Magdalena Ogórek została wyznaczona jako kandydat SLD na urząd prezydenta Polski. O wydarzeniach sprzed niemal sześciu lat Leszek Miller raczej wolałby dziś zapomnieć. Start Ogórek w wyborach prezydenckich zakończył się sporą porażką całego środowiska lewicy. W dodatku całe zamieszanie negatywnie wpłynęło na późniejszą pozycję Millera w jego partii.

Dziś aktualny europoseł postanowił odnieść się do życiowego wyboru Magdaleny Ogórek. Chodzi dokładnie o jej wybór aktualnej ścieżki kariery, która skierowała ją do Telewizji Polskiej.

Leszek Miller i Magdalena Ogórek

Leszek Miller przez wiele lat był jedną z głównych twarzy polskiej lewicy w okresie transformacji ustrojowej i zaraz po niej. W dodatku w latach 2001-2004 wykonywał obowiązki Prezesa Rady Ministrów. Mimo wszystko po 2005 roku jego kariera zdecydowanie zwolniła. Miller miał jeszcze swoje przysłowiowe „pięć minut” w 2015 roku, lecz tej okazji nie wykorzystał do końca. To wówczas namaścił Magdalenę Ogórek na kandydata SLD na urząd prezydenta. Rezultat? Magdalena Ogórek otrzymała zaledwie 2.38 proc. głosów. Dziś już z lewicą nie łączy ją prawie nic – prócz przeszłości.

Niedawno Leszek Miller udzielił wywiadu na portalu Interia. To tam skomentował aktualny angaż Magdaleny Ogórek w TVP. Dlaczego wybrała taki kierunek kariery?

„Ogórek poszła tam, gdzie ma szansę na robienie kariery, choć z SLD była związana przez wiele lat. Startowała w wyborach do Sejmu z Rybnika, była popierana przez wszystkie tuzy, włącznie z Kwaśniewskim. Poszła tam, gdzie pachną pieniądze. Od czasu do czasu to się zdarza. Nie mówimy jednak o tym, kto, gdzie poszedł, ale kto i ile dostał”powiedział polityk.

Miller skomentował także burzę medialną wokół szczepień.

Bardzo żałuję, że szefowa Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poniosła konsekwencje, bo zrobiła dobrą rzecz: miała niewiele godzin, żeby użyć rozmrożonych szczepionek i stała pod murem. Ja spełniałem wszystkie kryteria”- informuje natemat.pl

Źródło: NaTemat.pl

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę