Kukiz z poparciem dla PiS. Stawia jednak swoje warunki

Paweł Kukiz i jego politycy zdecydują się na poparcie PiS ws. podatku medialnego? Takiego scenariusza na ten moment nie wyklucza żadna ze stron. Mimo wszystko Paweł Kukiz postanowił postawić swoje własne warunki. W dodatku na temat rozmów Kukiza z PiS pojawiło się także wiele pogłosek na temat ewentualnego transferu polityków muzyka do obozu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko temat ten jest odległy, lecz wciąż możliwy patrząc po samej atmosferze rozmów polityków.

Paweł Kukiz i jego politycy zdecydują się na poparcie PiS ws. podatku medialnego?

Podatek medialny to jeden z pomysłów rządu Zjednoczonej Prawicy. Ma on polegać na obciążeniu wpływów pochodzących z największych koncernów medialnych. Sprzeciw wobec temu pomysłowi zadeklarował w lutym Jarosław Gowin wraz z jego partią. W tej sytuacji Jarosław Kaczyński postanowił szukać wsparcia u innych środowisk politycznych. Stąd właśnie pojawił się wątek Pawła Kukiza. Polityk ma być wstępnie zainteresowany, lecz stawia warunki. Kukiz chciałby, aby beneficjantami środków chociaż do końca pandemii byli artyści.

Poprę, jeżeli pieniądze będą szły na ludzi związanych z kulturąpoinformował Paweł Kukiz

Media w ogromnej mierze żyją z dwóch płaszczyznkultura i sztuka oraz informacja. Skoro wszyscy ponoszą koszta tej pandemii, to powinni partycypować w kosztach tych, z których żyjątłumaczył Paweł Kukiz.

Kukiz dodał również,  że „chodzi o to, żeby z tego podatku medialnego pieniądze szły przede wszystkim na te osoby, które nie mają numeru PKD, a które jednocześnie w tej całej materii się poruszają”.

Nie tylko gitarzysta, ale też ten pan, który sprzedaje kiełbaski przy okazji festynu, na którym gra gitarzysta asystujący celebryciekontynuował Kukiz.

Czy Kukiz poprze pomysł PiS?

Na pewno to poprę, jeżeli to będzie dotyczyło ludzi związanych z kulturą na każdy szczeblu, łącznie z animatorami kultury z domów kulturypodsumował.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę