Problemy Kuby Wojewódzkiego i TVN. Jest coraz gorzej

Kuba Wojewódzki to celebryta znany przede wszystkim z pracy w komercyjnej stacji TVN. Od wielu lat na antenie telewizji jest emitowany jego program talk show. Polega on przede wszystkim na zapraszaniu do studia znanych osób. W programie gościli już goście z przeróżnych środowisk. Począwszy od aktorów i wszelkiej maści celebrytów, a skończywszy na politykach. To ostatnie grono reprezentowali między innymi Borys Budka (szef Platformy Obywatelskiej) oraz były prezydent Polski – Bronisław Komorowski. Mimo wszystko program od pewnego czasu traci widzów.

Polecamy również: Spora emerytura dla Zenka Martyniuka. Kwota robi wrażenie

Kuba Wojewódzki i TVN mają problem

Według informacji podanych przez serwis Wirtualne Media – nowa seria programu Wojewódzkiego gromadzi średnio 682 tys. widzów. To 138 tys. mniej osób niż w analogicznym okresie rok temu. Z trzech najnowszych odcinków największą popularnością cieszył się ten z 23 lutego. Wówczas to gościem Kuby Wojewódzkiego był Marcin Najman oraz aktor Piotr Głowacki. Wówczas zgromadzona publika przed telewizorami miała wynieść 745 tys. widzów. W trakcie premiery „Kuby Wojewódzkiego” stacja TVN zapewniła sobie 8,37 proc. udziału wśród wszystkich widzów; 10,67 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,58 proc. w grupie 16-59.

Polecamy również: Daniel Obajtek odpowiada na atak Tuska. Dane są przytłaczające

Dla porównania rok temu średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków wynosiła 820 tys. Z kolei udział stacji w rynku sięgał w momencie emisji 9.53 proc. Jest to z pewnością trend, który nie wróży nic dobrego względem stacji TVN. Telewizja wzmaga się również od pewnego czasu z problemami wewnętrznymi. W zeszłym tygodniu media obiegł wpis byłego pracownika TVN – Kamila Różalskiego. Mężczyzna zarzucił stacji wiele nieprawidłowości w latach, kiedy pracował w telewizji. Następnie do mediów trafił list pracowników stacji, którzy także przekazali swoje obawy.

Warto dodać, że oglądalność show Kuby Wojewódzkiego od lat stopniowo spada. Z danych w serwisie Wikipedia wynika, że w 2006 roku wynosiła średnio 2.15 mln. Z kolei od września do grudnia 2006 roku średnia oglądalność wynosiła 2.96 mln.  Dziś są to liczby poniżej jednego miliona.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”