Klarenbach nie wytrzymał. Powiedział to wprost do polityka PO w TVP ws. KPO (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy i FO to temat, który zabrzmiał niedawno na antenie TVP w programie „Forum”, gdzie jednym z gości Adriana Klarenbacha był polityk Platformy Obywatelskiej – Czesław Mroczek.

Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy to tematy, które w ostatnich dniach mocno podzielił obóz opozycji. Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska skrytykowała rozmowy w tej sprawie między przedstawicielami rządu oraz Lewicy. Postawa lewicowych polityków została skrytykowana między innymi przez Borysa Budkę, Tomasza Lisa oraz również Romana Giertycha.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy: Czesław Mroczek i Adrian Klarenbach w programie „Forum”

Temat środków pochodzących z Funduszu Odbudowy budzi sporo dyskusji. Zwolennikiem planu jest przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość.  Przedstawiciele rządu przed głosowaniem ws. ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację Funduszu Odbudowy postanowili spotkać się z Lewicą. Taka postawa ze strony ugrupowania Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia i Adriana Zandberga nie spodobała się przede wszystkim Koalicji Obywatelskiej. Ostatecznie Lewica zagłosowała zgodnie z przyjętymi ustaleniami zawartymi z rządem. Z kolei KO w zdecydowanej większości wstrzymało się od głosu.

Klarenbach kontra Mroczek

Temat Krajowego Planu Odbudowy został również poruszony krótko przed głosowaniem w Sejmie w programie „Forum” w TVP, gdzie doszło do dyskusji między Adrianem Klarenbachem a Czesławem Mroczkiem z PO. Dziennikarz stwierdził wprost, że „Wam chodzi o jedno – uwalić ten rząd”. 

Mroczek: Wracając do materiału, który Pan pokazał, to w tym właśnie nie było żadnej sprzeczności. Platforma wzywała rząd do przyjęcia budżetu Unii Europejskiej bo byłoby z nieodpowiedzialnością i zdradą Polski interesów zawetowanie tego budżetu i zawetowanie w szczególności Planu Odbudowy. Natomiast my w tej chwili mówimy, że te środki europejskie powinny być wydatkowanie tak jak do tej pory były w Polsce wydatkowane według zasad określonych przez parlament ustawą tak żeby było sprawiedliwie i żeby było uczciwie i o to nam chodzi. My mówimy, że poprzemy tę ratyfikację…

KlarenbachNie nie no Katarzyna Lubnauer mówi zupełnie coś innego, a jest w Koalicji Obywatelskiej,  Panie ministrze, Pan jest poważnym politykiem i w tej polityce od lat, a przede wszystkim jest Pan niezwykle przyzwoitym człowiekiem. Przecież Pan doskonale wie o co chodzi. To nie chodzi o to czy vetować, nie vetować, czy bawić się w kotka i myszkę. Wam chodzi o jedno – uwalić ten rząd. To jest wasz cel – obalić, uwalić

Mroczek: Pan zaraz wygłosi swój pogląd. Gdyby Pan z szacunku…

Klarenbach: To nie jest przepraszam mój pogląd, tylko Katarzyny Lubnauer.

Źródło: Twitter, kurierprasowy.pl, TVP

Polecamy także: 

Sytuacja syna Krzysztofa Krawczyka jest fatalna. Czy otrzyma pomoc?

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki