Zaskakujące słowa Tuska. Zabrał głos ws. porozumienia PiS z Lewicą

Krajowy Plan Odbudowy: Donald Tusk zabrał głos odnośnie porozumienia, które zawarły Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica. We wtorek doszło do spotkania między najważniejszymi przedstawicielami rządu oraz przedstawicielami Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy. Rozmowy między PiS a Lewicą były bardzo gorąco komentowane w mediach. Na ich temat wypowiadali się przede wszystkim politycy związani ze środowiskiem Koalicji Obywatelskiej. Słowa komentarza zamieścił także były premier Donald Tusk. Co uważa o całej sytuacji?

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy: Donald Tusk zabrał głos

Sprawa dotycząca Krajowego Planu Odbudowy jest poruszana w mediach od dłuższego czasu. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywali, że jest to kwestia bardzo istotna. Mimo wszystko w związku z nią pojawiły się pewne utrudnienia po stronie rządzących. Sprzeciw wobec KPO wyraziła Solidarna Polska, która tworzy wraz z PiS i Porozumieniem rząd Zjednoczonej Prawicy. W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość musiała szukać poparcia w tej kwestii po stronie opozycji. Z tego właśnie powodu we wtorek doszło do spotkania między liderami Lewicy, a przedstawicielami rządu.

Po rozmowach PiS z Lewicą wybuchła fala mieszanych komentarzy w tej sprawie. Lewicę chwalił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Jest zasadnicza różnica między Lewicą a Koalicją Obywatelską. Oni złożyli kilkadziesiąt stron uwag w konsultacjach, teraz przedstawili konkretne uszczegółowienie tych propozycji i jest nad czym dyskutować i to jest rzeczywiście rozsądna opozycjapowiedział. – Natomiast w przypadku Koalicji Obywatelskiej zaprosiłem osobiście Borysa Budkę na konsultacje, nie przyszedł, nie zainteresował się, żadnych uwag nie zgłoszonododał Buda. 

Głos w tej sprawie zabrał także były premier Donald Tusk.

Opozycja, która wybiera taktykę przetrwania zamiast strategii zwycięstwa, na pewno nie wygra. I raczej nie przetrwa” – napisał na Twitterze Tusk.

Źródło: NaTemat

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki