Gorąco na Lewicy. Strajk kobiet stawia Lewicy ultimatum

Krajowy Plan Odbudowy: We wtorek przedstawiciele rządu wraz z przedstawicielami Lewicy spotkali się w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Fakt spotkania i zawracia porozumienia między stronami nie spodobał się części środowisk opozycyjnych. Wśród nich są między innymi przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz również Strajku Kobiet. Przedstawiciele tych ostatnich na Twitterze postanowili dać Lewicy ultimatum w związku z wtorkowymi rozmowami między przedstawicielami rządu i Lewicy. Co napisali?

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy: Strajk Kobiet dał Lewicy ultimatum

Krajowy Plan Odbudowy to temat bardzo aktywnie poruszany w ostatnich dniach w polskich mediach i społeczeństwie. W związku z nim we wtorek doszło do spotkania między liderami Lewicy oraz rządu. Obie strony doszły do porozumienia, które nie wszystkim się spodobało. Mowa tu choćby o przedstawicielach Strajku Kobiet oraz Koalicji Obywatelskiej. Co jednak na ten tenat wynika z sondaży? Z badania IBRiS wynika, że 66,3 proc. osób oceniło, że opozycja powinna zagłosować razem z PiS. 20,5 proc. badanych uważa, że opozycja powinna wstrzymać się od głosu, a tylko 2,7 proc. – że powinna głosować przeciwko. 10,5 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Negatywne stanowisko na ten temat wyraził Strajk Kobiet, który na Twitterze dał Lewicy ultimatum.

W spr. @Lewica /y ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy. Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik. – czytamy na Twitterze Strajku Kobiet.

Na ten wpis zaregowała „Młoda Lewica”.

Zawsze będziemy stać po stronie praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, godnej opieki okołoporodowej i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Czy to samo może zadeklarować Strajk Kobiet, który atakuje najbardziej feministyczne ugrupowanie w Polsce? – zareagowała na Twitterze partyjna młodzieżówka Lewicy – Młoda Lewica.

Źródło: Gazeta.pl

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki