Kolejny sondaż i… olbrzymia przewaga PiS. Platforma może czuć niepokój

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica, lecz to nie koniec dobrych wieści dla formacji aktualnie rządzącej w Polsce.

Wynik ZP może w pewnym stopniu zaniepokoić PO, które stoi na czele Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Zjednoczona Prawica ponownie zajęła pierwsze miejsce w sondażu pracowni Social Changes. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Z kolei podium zamyka Konfederacja. Na kolejnym miejscu, lecz poniżej podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Czwarte miejsce przypadło Lewicy. Wymagany próg wyborczy w przeprowadzonym badaniu przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Dwa następne uwzględnione w sondażu ugrupowania ponownie nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego. Są nimi Kukiz’15 i również Porozumienie Jarosława Gowina. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 11 do 14 listopada, a więc jeszcze przed wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce w tym tygodniu w Przewodowie w województwie Lubelskim.

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes

W badaniu Social Changes na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Formacja rządząca tym razem uzyskała wynik 38 proc. Jest to wzrost o 3 pp. Drugie miejsce dla Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 28 proc., co oznacza spadek o 1 pp. Trzecie miejsce dla Konfederatów z wynikiem 9 proc. (wzrost o 1 pp.).

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Poniżej podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN tym razem uzyskała 8 proc. (spadek o 2 pp.). Kolejna jest Lewica z 7 proc. (spadek o 1 pp.). Ostatnią formacją powyżej wymaganego progu wyborczego w sondażu pracowni Social Changes jest Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6 proc. (wzrost o 2 pp.).

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz’15 z wynikiem 2 proc. (bez zmian) i Porozumienie Jarosława Gowina 1 proc. (spadek o 1 pp.).

Źródło: wPolityce

Zdjęcia: Donald Tusk/Flickr/European People’s Party.

Mateusz Morawiecki/Wikimedia/KPRM/CC 1.0 Public Domain Mark

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski