Andrzej Grabowski o Jarosławie Kaczyńskim: „Jest wybitnym politykiem”

Jarosław Kaczyński i Andrzej Grabowski to osoby o zdecydowanie odmiennych poglądach. Różni ich także fach, którym się na co dzień zajmują. Jarosław Kaczyński od lat spełnia się w roli polityka. Stworzył jedną z największych partii politycznych w Polsce. Ponad 15 lat temu wykonywał obowiązki premiera. Z kolei teraz stoi na czele PiS i pełni funkcję wicepremiera. Natomiast Andrzej Grabowski to aktor dobrze znany polskiemu widzowi. Dużą popularność przyniosła mu gra w serialu „Świat według Kiepskich”. To właśnie odgrywana w tej produkcji rola Ferdynanda Kiepskiego przyniosła mu najwięcej popularności.

Jarosław Kaczyński i Andrzej Grabowski

Polecamy także: To koniec Gowina? Kaczyński dał mu zdecydowaną odpowiedź

Jarosław Kaczyński to jeden z najbardziej wpływowych polskich polityków ostatnich trzech dekad. Razem z Donaldem Tuskiem zdominowali polską scenę polityczną, choć ten drugi w ostatnim czasie spełnia się w strukturach Unii Europejskiej. Aktualnie Jarosław Kaczyński jest wicepremierem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem wielu ma on wielki wpływ na to, co się dzieję w strukturach rządu. Bez jego zgody i wiedzy żadna istotna sprawa nie może przejść. Świadomy tego wydaje się być znany aktor – Andrzej Grabowski. Wypowiedział się on w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” na temat Jarosława Kaczyńskiego.

Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że Grabowski nie podziela poglądów politycznych Jarosława Kaczyńskiego, w którego postać wcielił się w filmie „Polityka”. Mimo tego w pochlebny sposób odniósł się na temat jego politycznych umiejętności.

Polecamy również: Tomasz Lis stanął w obronie katolików: “od rana szyderstwa i kpiny

Nie podzielam poglądów postaci, którą gram na pewne sprawy, na sposób rządzenia, sterowanie z tylnego siedzenia, na to, że nie bierze odpowiedzialności za to co robi. To jest denerwujące, każdy człowiek powinien być odpowiedzialny, a on się tej odpowiedzialności wypieramówił Andrzej Grabowski.

Aktor dodał także, że:

Nie zgadzając się z tą postacią w wielu kwestiach uważam, że jest wybitnym politykiem. Tak samo, jak nie zgadzając się kompletnie z polityką Putina, tylko, żeby nie zabrzmiało, że ja go porównuję z postacią prezesa, uważam, że rozgrywa sprawy czasem genialnie. Najprawdopodobniej doprowadził do wyboru Trumpa na prezydenta USA. Mój Boże, to wielka polityka. Polityka prezesa nie jest tak globalna, ale on bije na głowę wszystkich polskich politykówpodkreślił.

Źródło: Tysol

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn