Porozumienie Gowina dało warunek PiS. Ci politycy mają stracić stanowiska

Jarosław Gowin oraz jego partia Porozumienie dali warunek premierowi Morawieckiemu, oraz całemu rządowi. Chodzi o dalsze losy Zjednoczonej Prawicy. Od postawionych żądań ma teraz zależeć dalszy los rządu w obecnym kształcie. Porozumienie wymaga, aby premier wycofał trzech byłych polityków tego ugrupowania ze struktur rządowych.

Jest to pokłosie ostatnich wydarzeń w partii Jarosława Gowina. Najpierw media informowały o problemach partii dotyczących jej władz. Następnie rozwinął się konflikt między Adamem Bielanem a Jarosławem Gowinem. Czy pożar u koalicjanta PiS zostanie ugaszony? Teraz wszystko w rękach premiera Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Gowin oraz Porozumienie dali warunek premierowi

Partia Jarosława Gowina przeżywa bardzo poważny kryzys. W ubiegłym tygodniu media informowały o usunięciu z Porozumienia kilku jej posłów. Na tym jednak personalne porządki nie mają się skończyć. Teraz Jarosław Gowina ma żądać usunięcia z rządu trzech byłych polityków jego partii. Mowa tu o Michale Cieślaku, Zbigniewie Gryglasie oraz Jacku Żelku. Wszyscy Ci politycy trafili do rządu za sprawą rekomendacji Porozumienia. Jednak teraz po ich wyrzuceniu partia koalicyjna PiS-u domaga się ich usunięcia z zajmowanych stanowisk.

O żądaniach wypowiedziała się w TVN24 Magdalena Sroka — rzecznik Porozumienia. Sroka w programie „Rozmowa Piaseckiego” podkreśliła, że Ci trzej politycy dopuścili się złamania statutu partii. Z tego właśnie powodu ich członkostwo zostało definitywnie zakończone. W dodatku partia podjęła także decyzję o wycofaniu przyznanych im rekomendacji na rządowe stanowiska. Mimo wszystko ostateczny głos w tej sprawie należy teraz do premiera Mateusza Morawieckiego.

Ci panowie złamali statut. Na tej podstawie zostali wydaleni z partii, a co za tym idzie została im wycofana rekomendacja” – powiedziała Sroka w TVN. Rzeczniczka dodała także, że „w tej chwilę nie widzi innej możliwości”, niż odwołanie ich z rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego„.

Kwestia trzech polityków może być traktowana jako warunek do zachowania spójności w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Spójność Zjednoczonej Prawicy mocno zależy od tego, czy uznawane będzie wycofanie naszych rekomendacji dla tych ministrów” – powiedziała rzeczniczka Porozumienia.

Sroka podkreśliła także:

To chyba nie jest kwestia, która postawi na szali dalsze istnienie rządu„.

Źródło: Tysol

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk