Poseł z rządu PiS wyprowadził z równowagi Olejnik w TVN. Zadał dziennikarce trudne pytanie (WIDEO)

Jacek Ozdoba był gościem Moniki Olejnik w TVN w programie „Kropka nad I”. Prócz polityka pojawiła się także dawna posłanka Koalicji Obywatelskiej, a obecna struktur Szymona Hołowni – Joanna Mucha.

***W poprzednim tytule pojawił się błąd. Jacek Ozdoba należy do Solidarnej Polski, która wchodzi w skład rządu Zjednoczonej Prawicy, na którego czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Za nieścisłość przepraszamy. 
Tematem dyskusji była kwestia dotycząca ściągalności podatku VAT. Temat ten jest od pewnego czasu bardzo często poruszany w mediach oraz między politykami. Jest to pokłosie głośnego reportażu dziennikarzy „Superwizjera” w TVN. Ich zdaniem sukces walki z mafiami vatowskimi wcale nie jest tak okazały, jak o nim mówią politycy rządu.
Polecamy także: Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”

Jacek Ozdoba kontra Monika Olejnik w „Kropka nad I”

Jacek Ozdoba był gościem Moniki Olejnik wraz z posłanką Joanną Muchą z Polska 2050 Szymona Hołowni w programie „Kropka nad I”. Tematem przewodnim programu była sprawa walki rządu z mafiami vatowskimi. Temat stał się bardzo popularny po reportażu dziennikarzy „Superwizjera” w TVN.
W programie zostały podważone sukcesy walki rządu z luką vat oraz z mafiami. Innym tematem dyskusji była również aktualna sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy.

O sprawy koalicji rządzącej pytana była Joanna Mucha. Posłanka z ramienia Szymona Hołowni stwierdziła, że: „Pierwszym spoiwem są interesy, które robią w Polsce, a drugim konsekwencje, jakie będą musieli ponieść, kiedy przegrają. Oni biorą jako zakładników przyszłe pokolenia. Zamroziliście inwestycje prywatne w Polsce”powiedziała Joanna Mucha.

Między 2017 a 2019 liczba postępowań dotyczących VAT oscylowała każdego roku wokół tysiąca, a ile osób skazano w tych sprawach? Nie wiemy, bo dane są utajnione. Nie wierze więc w waszą skuteczność. Jedyna wasza skuteczność jest taka, że ludzie się w Polsce boją prowadzić biznesy” – mówiła posłanka Polski 2050.

Spięcie między Ozdobą a Olejnik

Do poważnego starcia doszło także między Moniką Olejnik, a Jackiem Ozdobą. W pewnym momencie polityk zaczął wymieniać polityków Platformy Obywatelskiej zamieszanych w poważne afery.
Zna pani redaktor Gawłowskiego? A zna pani Sławomir Neumanna? A zna pani sytuację ludzi, którzy byli wyrzucani na bruk, bo Hanna Gronkiewicz-Waltz nie reagowała ws. reprywatyzacji i udawała, że reprywatyzacji nie ma, że ktoś ją wymyślił? – pytał Ozdoba.

A zna pan sytuację Mariana Banasia?odparła Olejnik.

Pani jest politykiem Platformy Obywatelskiej czy Hołowni? Proszę się zdecydować! pytał przewrotnie Ozdoba.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn