Gowin oraz Porozumienie oficjalnie przeciwko PiS. Wydano oświadczenie

Jarosław Gowin i jego partia „Porozumienie” postanowiło się sprzeciwić najnowszemu pomysłowi rządu. Chodzi dokładnie o „podatek od reklam”. Najnowsza koncepcja rządu nie znalazła poparcia w oczach byłego wicepremiera i jego ugrupowania.

W tej sytuacji jakiekolwiek głosowanie w Sejmie nad ustawą jest z góry skazane na porażkę. Bowiem już na samym początku cała opozycja opowiedziała się negatywnie na temat propozycji Prawa i Sprawiedliwości odnośnie nowego podatku. Mimo wszystko ugrupowanie Gowina całkowicie nie ma zamiaru odstąpić od wspomnianego pomysłu.

 

Jarosław Gowin i „Porozumienie” przeciw podatkowi od reklam

 

Prawo i Sprawiedliwość od ponad roku przeżywa bardzo gorący czas. Panująca pandemia poważnie skomplikowała plany rządzących. W dodatku ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie zawsze mogło liczyć na swoich politycznych sojuszników. Mowa tu o Solidarnej Polsce oraz Porozumieniu. Na samym początku roku swój sprzeciw okazał Gowin ws. wyborów prezydenckich. Następnie swoje przysłowiowe „pięć groszy” dorzucił Zbigniew Ziobro, który nie chciał się godzić na „Piątke dla zwierząt”. Dziś ponownie swoje zdanie odrębne postanowił zasygnalizować Gowin.

Partia byłego wicepremiera przeżywa wielki kryzys i bałagan. Niedawno okazało się, że Jarosław Gowin formalnie nie jest już prezesem Porozumienia. Jak do tego doszło? Po prostu w Porozumieniu zapomniano przeprowadzić obowiązkowe wybory na najważniejszą funkcję w partii, lecz to nie koniec.

Niedawno media podały newsa o wyrzuceniu aż 8 z 13 posłów tejże partii. Z kolei teraz Porozumienie oświadczyło, że nie zgadza się na nowy podatek rządu, który miałby objąć wpływy mediów z reklam. Partia w tej sprawie wydała oświadczenie.

Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy w zaproponowanym kształcie. Jednocześnie deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad ustawą, która realnie opodatkuje medialne korporacje technologiczne działające na rynku polskim i unijnym” – czytamy w stanowisku partii Porozumienie.

Źródło: Fronda

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku

Tyle wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. W jaki sposób tyle zyskała?