Don Vasyl prosi władze o pomoc. W swoim pałacu nie może już mieszkać

Don Wasyl prosi o pomoc. Według muzyka nie ma on aktualnie, gdzie mieszkać. Z jego relacji wynika także, że sytuacja jest dosyć skomplikowana, lecz czy na tyle zła, aby mógł on dochodzić mieszkania od władz lokalnych? Temat już teraz wywołuje spore kontrwersje.

Don Vasyl to popularny muzyk, który od lat stara się promować wiele elementów kultury cygańskiej. To między innymi on stoi za organizacją Festiwalu Muzyki Romskiej w Ciechocinku. Teraz wymaga od władz wspomnianego miasta pomocy. Czy może liczyć na wsparcie?

Don Wasyl prosi o pomoc

Don Wasyl to postać dosyć popularna w Polsce. To właśnie on jest głównym promotorem Festiwalu Muzyki Cygańskiej w Ciechocinku. Od lat występy z okazji tego przedsięwzięcia były transmitowane w telewizji oraz także w internecie. Nie ulega wątpliwości, że bez Don Wasyla, a właściwie Vasyla Schmidta kultura Romów w Polsce byłaby znacząco mniej znana.

Od lat znany muzyk występował przed kamerami na tle swojego okazałego majątku. Dziś się jednak okazuję, że mężczyzna ma bardzo poważny problem. Z jego relacji wynika, że nie ma gdzie mieszkać. Co się stało z pięknym pałacem Don Vasyla?

Do tej pory Schmidt mieszkał w okazałym pałacu. Jednak z pobudek rodzinnych jest teraz zmuszony go opuścić. Muzyk w rozmowie z mediami dał do zrozumienia,  że jego działalność kłóci się z powszechnie przyjętym przeznaczeniem domu, który od kilku lat należy do jego dzieci. Prowadzenie prób jest zdecydowanie zbyt uciążliwe dla najbliższych Don Vasyla. W dodatku w rezydencji często dochodzi do spotkań biznesowych. W domu także jest prowadzona działalność stowarzyszenia Romów. Dlatego właśnie muzyk poprosił o pomoc władze Ciechocinka.

Don Vasyl prosi o pomoc

Schmidt podkreśla, że od dwóch lat nie zarabia. Z tego powodu nie stać go na własne mieszkanie. Na tej podstawie zwrócił się z prośbą do ratusza, aby udostępnili mu jedno z mieszkań komunalnych. W tej sprawie wypowiedział się już burmistrz miasta.

W gminie Raciążek jest kilka domów zajmowanych przez Don Vasyla i jego rodzinę. To jest jakieś totalne nieporozumienie. To, że organizuje koncerty w Ciechocinku, nie może stanowić podstawy do dania mu mieszkania. Pismo od Don Vasyla będziemy rozpatrywać” – oświadczył Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek także napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku

Tyle wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. W jaki sposób tyle zyskała?