„W czasach kiedy Pan był Premierem”. Kibic Legii przypomniał Tuskowi niewygodne fakty

Donald Tusk od pewnego czasu postanowił regularnie bronić Sławomira Nowaka, który niedawno wyszedł z aresztu na wolność. Dla polityków rządu decyzja podjęta przez sąd w przedmiocie nie przedłużenia aresztu dla Nowaka była sporym zaskoczeniem. Na ten temat wypowiedział się między innymi wiceminister sprawiedliwości – Marcin Wójcik w Polsat News. Polityk w rozmowie podkreślił, że w podobnych sprawach zdarza się, że podejrzani spędzają w aresztach po dwa trzy lata. Na te słowa wiceministra zaregował Donald Tusk, który określił go mianem „Hazardzisty”. W tej sytuacji na wpis byłego premiera postanowił także zaregować Maciej Dobrowolski – kibic Legii Warszawa. Co napisał do Donalda Tuska?

Polecamy także: Spięcie podczas posiedzenia TK. Przyłębska upomniała Bodnara (wideo)

Donald Tusk o sprawie Nowaka

Sprawa Sławomira Nowaka zaczęła się na dobre jeszcze w zeszłym roku. Wówczas to były minister transportu w rządzie Donalda Tuska został zatrzymany w lipcu 2020 roku. Nowakowi zarzuca się czyny związane z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Były minister w areszcie przebywał do 12 kwietnia.  Sąd odrzucił wniosek prokuratury o wydłużenie pobytu Nowaka w areszcie. W tej sytuacji mężczyzna wyszedł na wolność. W obliczu takiego obrotu spraw wielu polityków obozu rządzącego nie kryło zaskoczenia z powodu takiej decyzji.

Na ten temat głos zabrał między innymi wiceminister sprawiedliwości – Michał Wójcik. Jego zdaniem w podobnych przypadkach zdarza się, że podejrzani spędzają w areszcie „dwa-trzy lata”. Na słowa polityka zaregował Donald Tusk, który określił go mianem „hazardzisty”.

Pisowski minister Wójcik twierdzi, że trzy lata w areszcie bez wyroku sądowego to „coś normalnego”. Hazardzista. – napisał Donald Tusk w mediach społecznościowych.

To jednak nie koniec. Na wpis Tuska prędko odpowiedział Maciej Dobrowolski – kibic Legii Warszawa. Mężczyzna za czasów rządu Donalda Tuska przebywał w areszcie od wiosny 2012 roku przez 40 miesięcy. Trafił tam na podstawie oskarżeń gangstera o wątpliwej reputacji i wiarygodności.

Panie Donaldzie, pragnę przypomnieć, że w czasach, kiedy pan był premierem, zamknęliście mnie i wielu kibiców do aresztów. Przetrzymywaliście mnie tam przez 40 miesięcy – co trzy miesiące wysyłając postanowienie o kolejnej sankcji” – napisał Dobrowolski.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki