Tusk uderza w Polskę i Węgry. Budapeszt mocno odpowiada

Donald Tusk na Twitterze wypowiedział się na temat Polski oraz także Węgier w kontekście liczby nowych zgonów oraz również zakażeń spowodowanych przez COVID-19. Wpis byłego premiera doczekał się reakcji rzecznika węgierskiego rządu. „Zamiast rozliczyć instytucje UE ze spartaczenia zakupu szczepionek Donald Tusk prowadzi partię (Helmuta) Kohla i (Wilfrieda) Martensa na manowce, brzmiąc jak lider liberałów” – napisał Zoltan Kovacs w swoim tweecie. Węgierski polityk podkreślił także, że gdyby Węgry czekały na Unię Europejską, nie prowadziłyby teraz pod względem odsetka zaszczepionych osób.

Donald Tusk na Twitterze wypowiedział się na temat Polski oraz także Węgier

Były szef polskiego rządu, a aktualny lider Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk wypowiedział się na temat Polski oraz Węgier. Wpis polityka dotyczył aktualnej sytuacji pandemicznej w obu krajach. Tusk zwrócił między innymi uwagę, że oba kraje biją niechlubne rekordy pod względem nowych przypadków zachorowań oraz również zgonów. W tej sytuacji na słowa byłego polskiego premiera postanowił zaregować rzecznik rządu Węgier – Zoltan Kovacs. Węgierski polityk zwrócił między innymi uwagę na problemy wspólnoty dotyczące zakupy szczepionek.

Węgry i Polska biją tragiczne rekordy w liczbie nowych zakażeń koronawirusem i zgonów na COVID-19. Nieliberalne demokracje w działaniu. Obiecali mniej wolności, ale więcej bezpieczeństwa. Dotrzymali obietnicy, ale tylko pierwszą połowę” – ocenia w mediach społecznościowych Donald Tusk.

Zamiast rozliczyć instytucje UE ze spartaczenia zakupu szczepionek Donald Tusk prowadzi partię (Helmuta) Kohla i (Wilfrieda) Martensa na manowce, brzmiąc jak lider liberałów” – napisał Zoltan Kovacs w swoim tweecie.

Węgierski polityk dodał również, że gdyby Węgry czekały na Unię Europejską, nie prowadziłyby teraz pod względem odsetka zaszczepionych osób.

Źródło: wPolityce/ wp

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki