Doda zakpiła z Giertycha. „Mogę nauczyć Cię jak znosić to z godnością”

Doda niecałe dwa lata temu za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazała, że raczej zbytnią sympatyczką byłego posła, ministra i lidera Ligi Polskich Rodzin, czyli Romana Giertycha – nie jest.

POLECAMY TAKŻE: Bardzo mocne słowa. To na temat polityków powiedział Franciszek Pieczka

Artystka w 2020 roku odniosła się do zatrzymania byłego ministra edukacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony i LPR. Z czego wynikało takie nastawienie piosenkarki do popularnego prawnika?

Z informacji mediów wynika, że Dorota Rabczewska (szerzej znana jako po prostu „Doda”) miała wcześniej okazję do tego, aby spotkać się z Romanem Giertychem. Prawdopodobnie wtedy nabrała do prawnika dość mało przyjazne nastawienie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Miejscem spotkań miała być w dodatku sala rozpraw sądowych. Wynikało to z tego, że Roman Giertych był obrońcą byłego partnera piosenkarki, którym był Emil Haidar.

Doda i Emil Haidar przed sądem toczyli spór, który dotyczył między innymi kwestii zwrotu kosztownych prezentów, zniesławienia czy także porysowania samochodu. Po tej sytuacji Doda zdecydowanie nie wspomniała dobrze Giertycha.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokujące słowa Von der Leyen nt. Włoch, Węgier i Polski. Stanowcza reakcja Szydło (WIDEO)

W związku z tym, kiedy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w roku 2020 Romana Giertycha, Doda postanowiła skorzystać z okazji i odnieść się do sprawy.

Doda mocno na temat Giertycha po jego zatrzymaniu w 2020 roku

Roman Giertych już od wielu lat nie jest czynnym politykiem. Prawnik niegdyś stał na czele Ligi Polskich Rodzin. Z kolei za sprawą wejścia LPR do rządu koalicji tworzonej z PiS i Samoobroną został wiceprezesem Rady Ministrów i także ministrem edukacji narodowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Po upadku rządu Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin – Giertych znalazł się na peryferiach polityki. Wówczas postanowił powrócić do praktyki zawodowej. Jest także jednym z większych krytyków aktualnych rządów.

W październiku 2020 roku Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wówczas Girtychowi zarzucano wyprowadzanie pieniędzy ze spółki, przywłaszczenie i pranie pieniędzy. Niedługo później Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał, że nie ma dowodów na to, że Giertych popełnił zarzucane mu przestępstwo (więcej na ten temat można przeczytać TU).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Do tej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się wówczas Doda, która na napisała:

Roman, a ten kraj nie przeszkadzał ci, kiedy można było kupić zarzuty na ex swojego klienta? Mogę nauczyć Cie, jak znosić to z godnością – napisała Doda.

Źródło: Onet, Plejada, Wikimedia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski