Mocne słowa Czarzastego ws. prezydenta Dudy. Lider Lewicy przesadził? (wideo)

Włodzimierz Czarzasty odniósł się do sprawy dotyczącej Andrzeja Dudy oraz Jakuba Żelka. Pisarz w mediach społecznościowych miał obrazić prezydenta. W tej sytuacji Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ przekazała do sądu akt oskarżenia przeciwko pisarzowi. Przedmiotem sprawy jest fakt znieważenia publicznego głowy państwa polskiego. W tej sprawie padło już wiele komentarzy. Jeden z nich wygłosił Włodzimierz Czarzasty – jeden z liderów Lewicy. Co na temat tej sprawy uważa znany polityk?

Polecamy także: Gwiazda TVP znika w cieniu skandalu: “Telewizja Polska narażona została na straty finansowe i wizerunkowe”

Włodzimierz Czarzasty odniósł się do sprawy dotyczącej Andrzeja Dudy oraz Jakuba Żelka

Jakuba Żelek, to pisarz, który w mediach społecznościowych miał obrazić prezydenta. W tej sytuacji Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ przekazała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Autor takich między innymi „Ślepnąc od świateł” oraz „Wzgórza Psów” miał napisać o głowie państwa następujące słowa: — Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem — napisał autor „Ślepnąc od świateł” oraz „Wzgórza psów”. Teraz za te słowa pisarz ma odpowiedzieć przed sądem.

Do tej sprawy odniósł się również Włodzimierz Czarzasty. Słowa lidera Lewicy także mogą budzić kontrwersje.

Wystarczy nie być debilem, to wtedy ludzie nie będą nazywali kogoś tak, jak czują to zachowanie. Widocznie pan prezydent dał znać, że mogą ludzie tak o nim myślećstwierdził lider SLD.

Czarzasty dodał także:

Ja bym tak pana prezydenta nie nazwał ze względu na urząd, który pełni. Natomiast co do człowieka, co do jego zachowań, co do tego, co robi w trakcie pandemii na stoku – to ludzie mają prawo myśleć, że może to nie jest mądre, że może jest głupi. Słowo „debil” ma różne konotacje, więc może nie będę go używałkontynuował swoją wypowiedź w programie „Onet Rano”.

Źródło: ProPolski

Polecamy także: 

Magdalena Środa zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska również atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki