UE chwali Polskę. Beata Szydło mimo wszystko krytycznie

Beata Szydło w PE wypowiedziała się na temat bieżącej sytuacji dotyczącej szczepień w krajach wspólnoty. Wypowiedź byłej premier była poniekąd odpowiedzią na słowa pochwał Ursuli Von Der Leyen w stronę polskiego rządu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej podkreśliła na forum unijnym, że Polska jest jednym z tych krajów, w których najsprawniej jest przeprowadzane szczepienie obywateli na COVID-19.

Mimo wszystko słowa odpowiedzi na pochwały szefowej KE nie były już tak miłe ze strony Beaty Szydło. Była szefowa rządu zwróciła uwagę na jeden istotny w całej sprawie aspekt.

Beata Szydło w PE o działaniach UE

Już niedługo minie rok od pierwszego przypadku COVID-19 w naszym kraju. Każdy z nas z pewnością pamięta, jaka wówczas towarzyszyła nam przy tym panika. Miliony Polaków masowo wykupywało sklepowy asortyment.

Z kolei w mediach mówiono wprost, że zbyt prędko szczepionka przez koronawirusowi nie powstanie. Mimo wszystko te mało optymistyczne prognozy się nie spełniły. Już od pewnego czasu w Polsce trwają szczepienia przeciw wirusowi. W dodatku według Unii Europejskiej Polska w tym aspekcie jeszcze w czołówce wśród innych krajów członkowskich.

Nasz kraj otrzymuje szczepionki w związku z umowami zawartymi przez UE. Otrzymana ilość szczepionek jest ściśle określona w zawartych umowach. Niestety ostatnia partia nie dotarła do naszego kraju w całości. Oświadczyła to na forum europejskim Beata Szydło. Przy tej okazji była szefowa rządu pytała o skuteczność działań władz wspólnoty. Nie kryła przy tym jednocześnie obaw, czy wspólnota poradzi sobie w dociągnięciu tego procesu do samego końca.

Beata Szydło o KE

8 lutego miała dotrzeć do Polski kolejna partia jednej ze szczepionek. Dotrze 11 lutego i nie w 100 procentach, ale w 80 procentachmówiła była premier RP.

Beata Szydło wspomniała także o tym, że Polska została wyróżniona jako jeden z najskuteczniejszych krajów w tym aspekcie.

Czy KE poradziła sobie z tym procesem? Czy nie zawiodła? Podała pani między innymi Polskę jako przykład sukcesu. Zgadzam się, że polski rząd świetnie sobie radzi ze szczepieniami. I mógłby wyszczepić znacznie więcej Polaków, ale nie ma odpowiedniej ilości szczepionek — zwróciła się do przewodniczącej KE Beata Szydło.

Beata Szydło nie kryła również, że dziś najważniejszym zadaniem KE jest prawidłowe egzekwowanie zawartych umów.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku

Tyle wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. W jaki sposób tyle zyskała?