Anita Gargas stawia mocne warunki Tuskowi. „Jeśli tego Pan nie uczyni, czeka Pana proces…”

Anita Gargas wytoczy proces Donaldowi Tuskowi? Dziennikarka stawia przed byłym premierem konkretne żądanie. Jeżeli Donald Tusk się do niego nie zastosuje, to może mu grozić proces ze strony dziennikarki TVP.

W ubiegłym tygodniu program „Magazyn śledczy Anity Gargas” opublikował nagrania z tajnej narady w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z kwietnia 2010 roku. W programie skupiono się przede wszystkim na wypowiedziach Donalda Tuska i Edmunda Klicha. Z kolei w niedzielę do treści programu dwuznacznie i krótko odniósł się Donald Tusk. Jego komentarz wywołał oburzenie u Anity Gargas.

Anita Gargas wytoczy proces Donaldowi Tuskowi?

„Magazyn śledczy Anity Gargas” opublikował w zeszłym tygodniu materiał na podstawie nagrań z tajnej narady w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 23 kwietnia 2010 roku. Autorzy skupili się przede wszystkim na rozmowie pomiędzy Donaldem Tuskiem a Edmundem Klichem, który przekazywał premierowi swoje uwagi na temat katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Po programie wybuchła fala bardzo różnych opinii na temat opublikowanych nagrań. Nie brakowało zdań, które zarzucały Tuskowi bierność w rozmowach z Rosjanami. Inne zaś wskazywały na szukanie tematu zastępczego przez TVP.

Dopiero w ostatnią niedzielę Donald Tusk odniósł się do materiału, lecz w sposób bardzo dwuznaczny. Były premier napisał: Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej?

Na te słowa zaregowała Anita Gargas. Dziennikarka zażądała wyjaśnienia ze strony Donalda Tuska po jego niedzielnym wpisie.

„Panie @donaldtusk, proszę o natychmiastowe, publiczne wyjaśnienie na TT, czy pisząc „wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka” miał Pan na myśli „Magazyn śledczy Anity Gargas”. Jeśli tego Pan nie uczyni, czeka Pana proces o zniesławienie” – napisała na Twitterze Anita Gargas.

„Zajmuję się katastrofą smoleńską od 10 kwietnia 2010 roku, a więc prawie 11 lat – dokładnie tyle samo, ile Pan unikał zajmowania się katastrofą. Nie pozwolę na podważanie dobrego imienia mojego i Zespołu” – dodała.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę

Tomasz Lis również stanął w obronie Beaty Szydło i jej syna. Zaskakujący wpis dziennikarza