To nie koniec problemów TVN. Stacja nie zapłaciła za 14 lat pracy?

Problemów stacji TVN ciąg dalszy, czy stacja nie wypłaciła pieniędzy dla aktorów W-11?

Niedawno media obiegł post byłego operatora stacji TVN – Kamila Różalskiego. Mężczyzna w swoim wpisie zwracał uwagę na wiele nieprawidłowości, które napotkał w czasach pracy w komercyjnej telewizji. To jednak nie koniec problemów telewizji z ulicy Wiertniczej w Warszawie. Na początku tygodnia media obiegł list „pracowników TVN”, którzy również z sytuacji w swoim miejscu pracy nie są zadowoleni. Teraz do tego grona dołączył aktor Sebastian Wątroba,  któremu TVN jest winien spore pieniądze. – W przypadku ośmiu osób z dwóch seriali chodzi ok. 17 mln zł za 14 lat pracy. Średnio około 5 tys. za odcinekmówi portalowi tvp.info aktor Sebastian Wątroba.

Stacja TVN ma poważne problemy, chodzi o aktorów z W-11

TVN od pewnego czasu przeżywa niemały kryzys. W mediach od dłuższego czasu sporo mówi się o zwolnieniach z komercyjnej telewizji. Na dodatek stacja wzmaga się z poważnymi problemami wizerunkowymi. W bardzo krótkim czasie media obiegły trzy afery związane z TVN. Pierwsza to wpis Kamila Różalskiego na temat traktowania pracowników telewizji. Druga to list aktualnych pracowników TVN, którzy są zaniepokojeni sytuacją w swoim miejscu pracy. Trzecia dotyczy Sebastiana Wątroby i jego kolegów aktorów. Z informacji od dawnego gwiazdora „W-11” wynika, że on i osiem innych osób nie otrzymało od TVN około 17 milionów złotych.

Pracowaliśmy dla TVN przez prawie 10 lat robiąc seriale: „W-11” i „Detektywi”. Wszystko było pięknie, dopóki nie upomnieliśmy się o tantiemy. Cześć osób biorących udział w produkcji – reżyser, producent, dźwiękowiec, operator otrzymywali tantiemy za emisję serialu przez TVN. Jedynymi osobami, które nie otrzymywały tantiem, byli aktorzywyjaśnia Wątroba.

Długo trwały rozmowy z TVN i z ZASP, który nas zlekceważył i stanął po stronie TVN. Wysokość tantiem na podstawie odcinków serialu wyliczył nam ZASP. Wyliczyli wysokość na podstawie wybranych odcinkówwskazuje aktor.

W tej sprawie są trzy opnie: w jednej profesor od prawa autorskiego stwierdziła, że tantiemy nam się należą, że jesteśmy utworem audiowizualnym. Druga opinia to ta, o którą wystąpił sam ZASP, poprosiliśmy profesora, który wystawił opinię, gdzie potwierdził, że jesteśmy utworem audiowizualnym i z tego tytułu należne są tantiemywylicza.

Problem nie jest jednostkowy.

Według naszej wiedzy TVN jest jedyną telewizją, która nie wypłaca tantiem. TVN nie płaci za żadne tego typu seriale, mimo obowiązku, ludzie nie otrzymują tantiem. Sprawa dotyczy wielu seriali TVN np. „W11”, „Detektywi”, „19+”, „Szkoła”, „Szpital” itp. Ta sprawa toczy się od siedmiu lat. Mieli szanse przez siedem lat się z nami dogadać, czas pokazać ten nieuczciwy procederkończy.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”