Gowin ma poważne problemy. Wniosek trafił do sądu

Porozumienie Jarosława Gowina ma poważne problemy. Ugrupowanie koalicyjne PiS oraz Solidarnej Polski od początku lutego wzmaga się z poważnymi konfliktami wewnętrznymi. W ich efekcie z ugrupowania zostało wyrzuconych kilku czołowych działaczy. Wśród nich jest między innymi Adam Bielan, Zbigniew Gryglas oraz Jacek Żalek. Wobec dwóch ostatnich partia wycofała swoją rekomendację na zajmowane przez nich stanowiska w rządzie. Wszyscy wymienieni politycy zostali usunięciu z ugrupowania z powodu złamania jego statutu. W związku z konfliktem w partii do sądu trafił wniosek złożony przez Adama Bielana. Polityk podważa legalność bieżących władz partii.

Porozumienie Jarosława Gowina bez porozumienia

Partia Jarosława Gowina od początku bieżącego miesiąca wzmaga się z bardzo poważnymi problemami. Z partii zostało wyrzuconych kilku czołowych działaczy. Jednym z powodów miało być złamanie przez nich statutu partii. Taki zarzut ze strony ugrupowania usłyszał choćby Adam Bielan, który zdecydowanie z takim werdyktem nie ma zamiaru się zgodzić. W dodatku polityk poinformował, że kadencja Jarosława Gowina dawno dobiegła końca. W tej sytuacji władza w partii miałaby przypaść Bielanowi, który nie ma zamiaru tej sprawy odpuszczać.

Do sądu okręgowego został już złożony wniosek informujący o uchwale sądu koleżeńskiego ws. wygaszenia kadencji prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i powierzeniu jego obowiązków przewodniczącemu konwencji krajowej, jako osoby uprawnionej do reprezentowania partii na zewnątrz – przekazał PAP europoseł Adam Bielan.

W rozmowie z PAP Bielan podkreślił, że ma nadzieję na to, że:  „sąd przyzna nam rację i zakończy to jakiekolwiek spory w ugrupowaniu”. Mam nadzieję, że druga strona się temu podporządkuje – mówił.

Porozumienie ma problemy nie tylko na polu wewnętrznym. Konflikt w partii nie podoba się także PiS. W dodatku wicepremier Gowin ogłosił brak poparcia dla projektu ustawy podatku od reklam w bieżącym kształcie. Taka postawa i problemy spowodowały, że w PiS nastroje względem Gowina zdecydowanie nabrały negatywnego oddźwięku.

Źródło: PAP

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn