Premier Morawiecki odpowiada na atak TVN. „Stop fake news”

Mateusz Morawiecki odpowiedział w mediach społecznościowych na atak wymierzony w jego kierunku ze strony TVN. Chodzi dokładnie o jeden z najnowszych odcinków programu „Superwizjer”. W programie została poruszona kwestia skutków i osiągnięć polityki fiskalnej Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze komercyjnej stacji postawili zarzut, iż sukces podatkowych zmian rządu wcale nie ma takich rozmiarów jak to przedstawia władza. W tej sytuacji do tych tez postanowił odnieść się sam Premier – Mateusz Morawiecki. 

Polecamy także: Świadectwo Roksany Węgiel o Bogu podzieliło internautów. Co jej zarzucają?

Mateusz Morawiecki kontra TVN

Program „Superwizjer” w ostatnią sobotę wyemitował program pod tytułem „Kłamstwo vatowskie”. Materiał autorstwa Ewy Galicy oraz także Jakuba Stachowiaka poruszył temat modyfikacji i zmian polskiego systemu podatkowego z naciskiem na podatek VAT. Autorzy reportażu stwierdzają między innymi, że sukces rządu w tej kwestii nie jest wcale tak okazały jak się o tym powszechnie mówi. W tej sytuacji do zarzutów dziennikarzy komercyjnej stacji odniósł się sam Premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem materiał stacji to „fake news”.

„Kłamstwo vatowskie” w TVN

W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty. Z kolei Prokuratura Krajowa nie potrafi podać dokładnych danych na temat strat. Podaje tylko dane dotyczące wszystkich przestępstw gospodarczych. – możemy przeczytać w części zapowiedzi reportażu.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się Mateusz Morawiecki. Zdaniem premiera materiał jest fałszem.

Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie zafałszowaną próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy. Brawurową – przede wszystkim w zakresie tego, jak autorzy rozmijają się z faktami, jak oszczędnie nimi dysponują i jak w ten sposób tworzą fałszywy obraz rzeczywistości. – napisał premier.

⚠️STOP FAKE NEWS?

Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 20 lutego 2021

Źródło: Facebook- profil Mateusza Morawieckiego

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn