Rusza proces Adamowicz. Polityk usłyszała poważne zarzuty

Magdalena Adamowicz ma poważne problemy. Europoseł Koalicji Obywatelskiej stanie w poniedziałek przed sądem. Akt oskarżenia dotyczy nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych wdowy po Pawle Adamowiczu. Według śledczych polityk miała ukryć przed Urzędem Skarbowym znaczące kwoty. Chodzi tu o wpływy z tytułu wynajmu mieszkań oraz także osiągniętych dochodów. W sumie akt oskarżenia objął pięć osób, lecz sprawę Adamowicz sąd wyłączył do odrębnego postępowania.

Polecamy także: Świadectwo Roksany Węgiel o Bogu podzieliło internautów. Co jej zarzucają?

Magdalena Adamowicz przed sądem

Akt oskarżenia przeciwko europoseł KE do Sądu Rejonowego w Gdańsku skierował w sierpniu ubiegłego roku Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Posłanka miała w latach 2011-2012 zataić prawie 300 tysięcy złotych i 100 tysięcy złotych dochodu. Dodatkowo zarzuca jej się brak rozliczeń z US z tytułu wynajmu mieszkań. W tym przypadku uszczuplenie należności cywilonoprawnej mogło wynieść około 120 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności. Sprawę Adamowicz sąd wyłączył do odrębnego postępowania.

Sąd uwzględnił wszelkie okoliczności, w tym zasadę sprawności i ekonomiki procesowej. Łączne rozpoznanie spraw wszystkich oskarżonych nie jest bezwzględnie obowiązkowe. Sąd zauważył, że czyny zarzucone oskarżonej ulegają przedawnieniu w dość krótkim czasie, bo już 31 grudnia 2022 roku oraz 31 grudnia 2023 r. Czyny zarzucone innym oskarżonym mają dłuższe okresy przedawnienia”wyjaśnił sędzia Adamski w sprawie Magdaleny Adamowicz.

Z kolei sama polityk uważa, że postawione jej zarzuty są absurdalne.

Problemy rodziny Adamowiczów

O niejasnych źródłach finansowych rodziny Adamowiczów mówiono od dawna. Jeszcze za życia Pawła Adamowicza podkreślano, że polityk ma bardzo poważne kłopoty. Świadczy o tym między innymi nagrana wypowiedź Sławomira Neumana, który stwierdził, że: – Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówi lider Platformy.

Są dwa wyjscia: albo Neumann kłamliwie obrażał Adamowicza, albo ma wiedzę o przestępczej działalności Adamowicza. Które wybieracie?pisali wówczas internauci.

Źródło: Radio Gdańsk

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn