Morawiecki straci swoje stanowisko? „Szuka pracy za granicą i ją sobie załatwi”

Mateusz Morawiecki straci swoje stanowisko? Takie pogłoski coraz częściej pojawiają się w sejmowych kuluarach oraz także w mediach. Nie brakuje zdań, że Morawiecki już swoje pięć minut wykorzystał i teraz Jarosław Kaczyński będzie chciał go wymienić na kogoś innego. Warto przypomnieć, że Mateusz Morawiecki został Prezesem Rady Ministrów w grudniu 2017 roku. Wówczas to na wspomnianym stanowisku zastąpił dotychczasową premier  – Beatę Szydło. Czyżby teraz, tak jak trzy lata temu również i Mateusz Morawiecki został wymieniony? Giełda nazwisk ruszyła.

Mateusz Morawiecki straci swoje stanowisko?

Mateusz Morawiecki został powołany na urząd Prezesa Rady Ministrów 12 grudnia 2017 roku. Wcześniej był on wcieprezesem Rady Ministrów, ministrem rozwoju oraz także ministrem rozwoju i finansów. Morawiecki odpowiada przede wszystkim za sprawy dotyczące finansów publicznych oraz kwestii podatkowych. Teraz jednak pojawiają się głosy, że Morawiecki może stracić swój urząd. Kto miałby go zastąpić? Wśród nazwisk przewija się przede wszystkim jedno. Chodzi tu o Daniela Obajtka. Czy prezes PKN Orlen zastąpi Mateusza Morawieckiego w roli premiera?

Pochlebnie na temat Obajtka w styczniu wypowiadał się Jarosław Kaczyński.

W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postaciązachwalał Obajtka Kaczyński.

To jednak nie koniec rewelacji na temat ewentualnej zmiany obsady stanowiska premiera. W zeszłym tygodniu na temat Morawieckiego wypowiedział się Ryszard Petru. Były polityk i kolega z branży premiera uważa, że Morawiecki już znalazł sobie zatrudnienie po możliwym odwołaniu go z urzędu.

Bez Kaczyńskiego nie przetrwa 24 godzin. Zapewne ostatecznie wyląduje w jakiejś międzynarodowej instytucji lub firmie globalnej. Moim zdaniem — ale zastrzegam, że to moja opinia, nie wiedza — Morawiecki szuka pracy za granicą i ją sobie załatwiprognozował były lider Nowoczesnej.

Źródło: ProPolski / TVN24

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn