Rusin uderza w PiS, kościół i TVP. Celebrytka opublikowała szokujący wiersz (FOTO)

Kinga Rusin na portalu społecznościowym Instagram opublikowała dosyć kontrowersyjny wiersz. Odniosła się w jego treści pośrednio do rządu, kościoła oraz także TVP.

Kinga Rusin nie od dziś budzi kontrowersje w polskim społeczeństwie. Dziennikarka w ostatnim czasie bardzo często odnosi się do tematów ściśle politycznych. Była jedną z gwiazd, która wprost poparła Strajk Kobiet. Od dawna nie ukrywa również swojego zdecydowanego braku sympatii względem Prawa i Sprawiedliwości.

Instagram: Kinga Rusin napisała kontrowersyjny wiersz

Kinga Rusin do niedawna była jedną z gwiazd TVN. Jednak w ostatnich miesiącach jej stosunki z dotychczasowym pracodawcą uległy zmianie. Pod koniec ubiegłych wakacji oznajmiła, że na dobre żegna się z „Dzień dobry TVN”. Zdaniem mediów przyczyn takiego medialnego rozwodu mogło być wiele. Jednak jako główny można wskazać częste wpadki dziennikarki. Aktualnie Kinga Rusin prowadzi własną działalność oraz wypoczywa na Malediwach. To właśnie tam przerobiła wiersz Jana Brzechwy, a następnie opublikowała go na portalu społecznościowym Instagram.

Wcześniej gwiazda zwróciła się do gwiazd, które podjęły współpracę z TVP.

Rozrywka w TVP służy przyciągnięciu przed telewizory ludzi, którzy z rozpędu obejrzą później właśnie taką quasi goebbelsowską propagandę „Wiadomości” czy innych pseudo publicystycznych „programów”. Jeżeli oddajecie swoje nazwisko i twarz kłamcom i manipulatorom, to się z nimi sklejacie – ostrzegała była prowadząca Dzień Dobry TVN.

Dodała przy tym, że może wybaczyć współpracę tym, którzy mają poważne problemy finansowe. „PS. I oczywiście nie mówię o ludziach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, ale o tych osobach publicznych, których zdecydowanie stać na odmówienie” – dodała.

Z kolei w wierszu zaatakowała zarówno PiS jak i również kościół oraz TVP.

Szczepione są miliony/ Nie ukrywane zgony. Prezesi na ambonach/ Nie rządzą w żeńskich łonach (odwołanie do prezesa PiS – red.). Kościelni p***file/ Liczą w więzieniu chwile. Podobno w IPNie / Fa***ści nie są w cenie. Publiczna tam nie szczuje /I twarzy nie kupuje. Kuzyn Jana Brzechwy w kolejce po termin szczepień”pisała Kinga Rusin na portalu społecznościowym Instagram.

Źródło: Instagram

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn