Miller wskazał lidera opozycji. Ma wygrać z Kaczyńskim

Były szef polskiego rządu, a aktualny europoseł – Leszek Miller wypowiedział się na temat personaliów ewentualnego nowego lidera opozycja, który mógłby ją poprowadzić do zwycięstwa w konfrontacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Kogo w tym kontekście ma na myśli były szef polskiego rządu?

Polska opozycja z pewnością chciałaby odbić stery władzy z rąk obozu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko chęci to jedno, a realizacja takiego założenia to drugie. Nie brak opinii, że brak jej mocnego lidera, który mógłby odebrać Zjednoczonej Prawicy władze. Mimo wszystko Leszek Miller widzi jedną osobę, która mogłaby tego dokonać. O kim mowa?

Leszek Miller wypowiedział się na temat kandydata na lidera opozycji. Kogo wytypował?

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami od dawna przeważa w sondażach wyborczych. To samo tyczy się wyborów od 2015 roku. Poparcie obozu Zjednoczonej Prawicy jest wciąż spore. Opozycja próbowała już jednoczenia się w celu pokonania koalicji ugrupowań, na których czele stoi Prawo i Sprawiedliwość kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego. To jednak nie przyniosło większych rezultatów. W tej sytuacji coraz częściej pada zarzut, że opozycja aktualnie nie posiada zdecydowanego lidera. Tyczy to się także Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska.

Od pewnego czasu trwają poszukiwania osoby, która by mogła poprowadzić siły opozycji do triumfu nad PiS. Ostatnio na ten temat głos zabrał Leszek Miller. Były premier w tym kontekście w postaci lidera wskazał Donalda Tuska. Czy kandydat Millera to dobra opcja dla formacji opozycyjnych?

Jeżeli opozycja chce wygrać z PiS, to musi się zjednoczyć i wystąpić z jedną listą, wtedy ma szanse. Teraz powinny pracować na zapleczu zespoły programowe i starać się ustalić jakieś minimum programowe. Na takie organizacyjne rzeczy jest za wcześnie, chyba że kadencja Sejmu zostanie skróconaocenił Miller.

Kto jest w tej chwili takim liderem w Polsce, który może wygrać z Jarosławem Kaczyńskim? Otóż moja odpowiedź jest taka: takim liderem jest Donald Tusk. Jeżeli chcemy, żeby na czele zjednoczonej opozycji stanął ktoś, kto ma opinię i kwalifikacje pełnokrwistego lidera, to niewątpliwie takim jest Donald Tusk. Niech pan zwróci uwagę, jak zaciekle Donald Tusk jest atakowany zwrócił się do prowadzącego program.

Źródło: wp

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada