Rozłam w Zjednoczonej Prawicy. Ziobro sprzeciwia się Kaczyńskiemu. To koniec?

Janusz Kowalski nie jest już wiceministrem ds. aktywów państwowych. Do jego odwołania doszło w zeszłym tygodniu. Jako powód podano w pierwszej kolejności przecieki do mediów, które miały pochodzić od polityków Solidarnej Polski, a dotyczyły planu wyjścia Polski ze skutków wywołanych pandemią koronawirusa. Dziś do tych doniesień odwołał się sam minister. Jego zdaniem przyczyny takiego stanu rzeczy są zupełnie inne. Zdaniem Kowalskiego powodem jego odejścia są różnice między PiS a SP dotyczące polityki energetycznej oraz decyzji podjętych na szczycie w Brukseli. Taki stan rzeczy pogarsza aktualne nastroje w rządzie.

Chamski atak Durczoka na prezesa PKN Orlen. Teraz dziennikarz przeprasza

Janusz Kowalski nie jest już wiceministrem ds. aktywów państwowych

Janusz Kowalski nie jest już wiceministrem ds. aktywów państwowych w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Według samego Kowalskiego powodem jego dymisji są różnice wynikłe między PiS a SP. Chodzi tu o sprawy polityki energetycznej oraz wyników szczytu w Brukseli. SP zwracało uwagę PiS na konsekwencje podjętych decyzji i planów. W tej jednak sytuacji Prawo i Sprawiedliwość jest nieugięte. Sam minister Kowalski w radiu Wnet podkreślił, że PiS postąpiło niezgodnie z programem całej koalicji. Chodzi tu przede wszystkim o zaostrzenie polityki klimatycznej.

Nie zabezpieczono np. opcją opt-out wyłączenia Polski z gigantycznych kosztów systemu unijnego handlu emisjami, przez co dzisiaj niestety rosną ceny energii elektrycznej i ceny ciepła – tłumaczył były już wiceszef MAP

Pytany, co jego partia robi jeszcze w koalicji Zjednoczonej Prawicy, Kowalski stwierdził, że „minister Zbigniew Ziobro w zeszłym tygodniu odpowiedział, że w normalnych warunkach oczywiście odeszlibyśmy z rządu, który zaczyna realizować politykę, która nie jest polityką programu Zjednoczonej Prawicy”.

Źródło: DoRzeczy/ Twitter

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn