Gowin odejdzie z PiS? Budka dał mu ostatnią szansę

Jarosław Gowin odejdzie z PiS? W partii aktualnego wicepremiera trwa spór. Zła sytuacja w Porozumieniu znalazła również swoje odbicie między partią Jarosława Gowina a koalicyjnym PiS-em. Pojawiły się odważne tezy na temat tego, że były polityk Platformy Obywatelskiej zamierza wrócić do dawnych politycznych kompanów. Jednak jak do tej pory żaden oficjalny krok w tym kierunku nie został wykonany przez Jarosława Gowina. Nieoficjalnie Gowin miał rozmawiać z liderami opozycji na temat odejścia i zawarcia współpracy. Dziś czas na podjęcie decyzji dobiega końca. Dał to do zrozumienia przewodniczący PO – Borys Budka.

Jarosław Gowin odejdzie z PiS?

Jarosław Gowin od początku bieżącego roku ma niemałe problemy wewnętrzne w swoim ugrupowaniu. W zeszłym miesiącu z Porozumienia zostało wyrzuconych kilku jej działaczy. W dodatku dla trzech członków rady ministrów została cofnięta rekomendację, która nijak została przyjęta do wiadomości przez Mateusza Morawieckiego. Można w tej sytuacji odnieść wrażenie, że Gowin całkowicie wypadł z gry i już może do niej nie wrócić. Szansa stoi dla niego w Platformie Obywatelskiej, lecz czas na podjęcie decyzji dobiega już końca.

Do wątku przejścia Gowina do PO odniósł się Borys Budka. Przewodniczący Platformy dał do zrozumienia, że czas dany Gowinowi dobiega już końca.

(…)Czas dla Jarosława Gowina też się kończy. Nie może być tak, że ktoś raz udaje, że jest z tymi, raz z tymi. Trzeba w polityce być jednak twardzielem – albo się jest w jakimś obozie, albo nie jest”. – mówił Borys Budka.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał także:

Jarosław Gowin cofnął rekomendacje dla trzech ministrów. I co? I nic. Nie może być tak, że ktoś sobie wymarzy, że trzy miesiące przed wyborami, jak Kaczyński go nie weźmie na listy, to powie: to ja do was przechodzę: to będzie za późno. Albo teraz zdecyduje się na to odejście, albo będzie współodpowiedzialny za to wszystko, co będzie się w najbliższym czasie działo”.

Źródło: Fronda

Polecamy także: 

Lempart domaga się od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”