Zły stan zdrowia Bogusława Lindy. Aktor odmawia leczenia

Bogusław Linda i jego choroba to niemałe zmartwienie dla fanów popularnego odtwórcy roli Franza Maurera. Aktor przez lata dał się poznać jako filmowy twardziel. Bez wątpienia największą popularność przyniósł mu angaż w filmie „Psy” Pasikowskiego. Aktor na swoim koncie ma również kilka występów w serialach, lecz należy podkreślić, że raczej przez lata kariery unikał tego typu zatrudnienia. Od pewnego czasu Bogusław Linda zdecydowanie rzadziej pojawia się na dużym oraz małym ekranie. Wpływ na to mogą mieć między innymi jego problemy zdrowotne.

Bogusław Linda i jego choroba

Mało kto w to uwierzy, lecz Bogusław Linda ma już prawie 70 lat. Tak, Franz Maurer, a dokładnie to jego odtwórca ma już na karku niecałe siedem dekad. Ostatnim filmem, w którym mogliśmy spotkać Bogusława Lindę, były Psy III. Aktor ponownie wcielił się w postać byłego oficera Służby Bezpieczeństwa, który wrócił, aby dokonać porządków w starych okolicach. Zdaniem krytyków produkcja nie była zła, lecz daleko jej i tak do poziomu pierwszej oraz drugiej części. Premiera Psów miała miejsce rok temu. Od tego czasu nie słychać nic o nowych angażach dla popularnego aktora. Powodem tej sytuacji mogą być przede wszystkim jego problemy zdrowotne.

W ostatnim czasie zdrowie Bogusława Lindy nie jest w dobrym stanie. Aktor ma przede wszystkim poważne problemy z kręgosłupem. W tej sytuacji mogła by pomóc operacja, lecz aktor jak narazie nie ma zamiaru wyrazić na nią zgody. Bezsilna w tej sytuacji jest także żona aktora – Lidia Popiel. Artysta obawia się przede wszystkim długiej rehabilitacji po zabiegu oraz faktem, iż wciąż trwa w naszym kraju pandemia COVID-19. Ten ostatni czynnik jest bardzo istotny, ponieważ aktor z powodu swojego wieku jest zaliczany do grupy ryzyka.

Starzeję się, rejestruję charakterystyczne sygnały psychofizyczne. Czas biegnie trzy razy szybciej, niż kiedyś. Obawiam się przede wszystkim chorób, co się nieuchronnie wiąże ze starością (…)” – martwi się Bogusław Linda.

Nie wyobraża sobie pobytu w szpitalu. Szczególnie teraz, w tych dziwnych, niepewnych czasach” – miał wyznać kolega artysty, cytowany przez „Na żywo”.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn