Zdrowie Ziobry. Niepokojące informacje

Zbigniew Ziobro niedawno przeszedł operację w związku z zdiagnozowaniem u niego raka przełyku. W trakcie spotkań z mediami, do których doszło w związku z akcją służb w jego domu widać było, że schorowany Zbigniew Ziobro nie jest w najlepszej formie.

W tym tygodniu osoba będąca w bliskim otoczeniu byłego szefa resortu sprawiedliwości zdradziła szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia. Informacje na ten temat nie są zbytnio optymistyczne.

Zbigniew Ziobro przez ostatnie lata pełnił obowiązki szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego w trakcie rządów obozu Zjednoczonej Prawicy, na którego czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Jednak w ostatnich miesiącach lider i założyciel Suwerennej Polski (Solidarna Polska) zdecydowanie ograniczył swoją aktywność w przestrzeni publicznej, co prędko zostało wychwycone, przez niektóre media.

W związku z tym coraz częściej zaczęły padać pytania o to, co się dzieję z byłym prokuratorem generalnym. Po pewnym czasie głos w tej sprawie zabrał za pośrednictwem mediów społecznościowych sam zainteresowany.

Zbigniew Ziobro na swoim profilu na portalu „X” (dawniej Twitter) w połowie marca bieżącego roku poinformował o zdiagnozowaniu u niego w listopadzie poprzedniego roku raka przełyku.

Wiemy, że jest taka choroba jak rak, że zbiera swoje ofiary, ale zwykle myślimy, że nas to nie dotyczy. Nie opierajcie Państwo na takim przekonaniu swojej przyszłości, swojego życia i życia Waszych bliskich. Badajcie się regularnie, a niepokojące symptomy konsultujcie ze specjalistami. Nowotwór to podstępny wróg – brzmi fragment wpisu Zbigniewa Ziobry z marca br.

Polityk przeszedł radio i chemioterapię oraz immunoterapię. Następnie po nich poddał się operacji, która objęła obszar klatki piersiowej, jamy brzusznej i mięśniowej oraz także szyję. Zbigniew Ziobro podkreślał wówczas, że lekarze ocenili przeprowadzoną na nim operację jako trudną, lecz udaną. Teraz nowe informacje na temat polityka przekazał magazyn „Super Express”.

Zbigniew Ziobro – stan zdrowia

Z informacji przekazanych przez „Super Express” wynika, że stan zdrowia Zbigniewa Ziobry nie jest stabilny. U byłego ministra sprawiedliwości miały pojawić się powikłania pooperacyjne.

Proces powrotu do zdrowia Zbigniewa Ziobry nie przebiega niestety dobrze. Pojawiły się powikłania i minister w najbliższym czasie ponownie trafi do szpitala – miał przekazać informator „Super Express”.

Źródło: Super Express, Onet