Prezydent bezlitosny dla Sikorskiego. Jest nagranie [WIDEO]

Radosław Sikorski w zeszłym tygodniu przemawiał w Sejmie. Szef polskiego resortu spraw zagranicznych przedstawił w czwartek informacje na temat polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku.

Wystąpieniu Radosława Sikorskiego przysługiwał i przyglądał się prezydent Polski Andrzej Duda. Głowa państwa bardzo wyraźnie reagowała na słowa wypowiadane przez ministra spraw zagranicznych, co nie uciekło uwadze kamer znajdujących się w Sejmie.

W zeszłym tygodniu w Sejmie szef resortu spraw zagranicznych – Radosław Sikorski przekazał informacje na temat polityki zagranicznej Polski w bieżącym roku kalendarzowym. W trakcie wystąpienia ministra obecny na sali plenarnej był prezydent RP Andrzej Duda.

Głowa państwa zajęła specjalne miejsce, skąd w bardzo wyraziaty sposób dawała znać, co myśli o słowach Radosława Sikorskiego. Urzędujący od niemal dziesięciu lat prezydent m.in. śmiał się lub robił zdziwioną minę.

Zachowanie Andrzeja Dudy nie uciekło uwadze ze strony znajdujących się w Sejmie kamer, które zarejestrowały zachowania polskiego prezydenta. W trakcie słów Radosława Sikorskiego na temat Niemiec głowa państwa wybuchła śmiechem.

— W każdej mitologii potrzebny jest szwarccharakter, żeby można było na niego kierować negatywne emocje i kierować wszelkie zło – zaczął Radosław Sikorski. – W narracji PiS tę rolę odgrywały Niemcy – stwierdził polityk.

Radosław Sikorski i Andrzej Duda

Po wszystkim do reakcji ze strony prezydenta Andrzeja Dudy odniósł się bardzo krótko szef resortu spraw zagranicznych – Radosław Sikorski, który został zapytany przez dziennikarzy.

— To mi nie wypada komentować – powiedział szybko szef polskiej dyplomacji. Polityk skomentował bardziej wylewnie okrzyki ze strony posłów PiS. – To była bardzo dobra ilustracja tego, jacy to profesjonaliści zajmowali się polską polityką zagraniczną – ocenił Sikorski.

Źródło: wp, Gazeta