Szokująca wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz
Przykra informacja obiegła media – nie żyje Marek Cender. Dziennikarz przez wiele lat był związany z Radiem Kielce. To właśnie wieloletni pracodawca Cendera przekazał wiadomość na temat jego śmierci. W swojej pracy dziennikarz zajmował się przede wszystkim tematami dotyczącymi sportu. Prywatnie był wielkim fanem drużyny piłki ręcznej Industria Kielce, która przekazała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wiadomość o śmierci Cendera.

Marek Cender pracę w Radiu Kielce rozpoczął ponad 30 lat temu – w 1991 roku. Wówczas był jeszcze studentem. W 1994 r. po zakończeniu edukacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach został etatowym pracownikiem kieleckiej rozgłośni.
W trakcie swojej pracy dziennikarskiej zajmował się przede wszystkim tematami dotyczącymi sportu. Jego przewodnią dyscypliną była piłka ręczna. Prywatnie był wielkim fanem kieleckiego klubu piłki ręcznej – Industria, który do tej pory święcił liczne sukcesy nie tylko w Polsce, lecz także w Europie.

– Za kielecką drużyną podróżował po całej Europie i nie tylko, bo komentował mecze Iskry również z Izraela. Jego charakterystyczny, pełen pasji, sposób prowadzenia transmisji  bardzo podobał się słuchaczom – czytamy na stronie klubu Industria Kielce.
Marek Cender był przyjacielem i jednocześnie także wielkim fanem kieleckiego klubu. Dziennikarz komentował pamiętny dla polskiej piłki ręcznej finał Ligi Mistrzów z 2016 roku, kiedy to zawodnicy kieleckiego klubu wygrali całe rozgrywki.

Nie żyje Marek Cender

Dziennikarz odebrał 28 lutego bieżącego roku w trakcie otwarcia Muzeum Historii Kieleckiego Klubu w Hali Legionów Srebrną Odznakę za zasługi dla piłki ręcznej nadaną przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wiadomość na temat śmierci Marka Cendera przekazało w piątek rano Radio Kielce.

Polecamy także: Cała Polska w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Źródło: Industria Kielce, media społecznościowe