Najnowszy sondaż. Świetna wiadomość dla PiS
Jest najnowszy sondaż poparcia autorstwa OGP Pro (Ogólnopolska Grupa Badawcza). Badanie zostało przeprowadzone dla portalu stanpolityki.pl. Najwyższy wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Z kolei na najniższym stopniu podium uplasowała się Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe). Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja.
Niecałe dwa tygodnie temu odbyły się wybory samorządowe. W głosowaniu do sejmików województw zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 34.27 proc. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej – 30.59 proc. Podium w tym przypadku zajęła Trzecia Droga tworzona przez sojusz Ludowców z partią Szymona Hołowni — 14.25 proc.

7.23 proc. głosów ze strony wyborców otrzymała Konfederacja. Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica z rezultatem 6.32 proc. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 3.01 proc. głosów, a z kolei inne startujące komitety – 4.33 proc. Frekwencja w dniu 7 kwietnia wyniosła niecałe 52 proc. W niektórych miejscach w kraju odbędzie się jeszcze druga tura wyborów samorządowych.
Wyniki w wyborach samorządowych pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość w dalszym ciągu cieszy się największym poparciem spośród wszystkich największych ugrupowań w Polsce. Wskazują na to także niektóre sondaże wyborcze. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała najwyższe poparcie w sondażu Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki.

Nowy sondaż poparcia

Ogólnopolska Grupa Badawcza przedstawiła wyniki swojego najnowszego sondażu. Najwyższy wynik przypadł PiS — 34.75 proc. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej kierowanej przez Donalda Tuska — 33.34 proc. Podium zamyka Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050) – 13.02 proc. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja z wynikiem 10.38 proc.
Złe wieści płyną do Lewicy. Formacja, której jednym z liderów jest Włodzimierz Czarzasty w tym badaniu uzyskała zaledwie 4.47 proc. wskazań ze strony ankietowanych. Na kolejnym miejscu znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy — 2.28 proc. Z kolei Polska Jest Jedna – 1.76 proc.

Źródło: Media Społecznościowe – Twitter Polska Grupa Badawcza