Kolejny bunt Gowina? Nie poprze PiS w ważnej sprawie

Porozumienie Jarosława Gowina ponownie nie stanie po stronie Prawa i Sprawiedliwości? Chodzi o ciągnący się czas powołania Rzecznika Praw Obywatelskich. Ostatnie kandydatury zgłaszane przez zarówno rządzących jaki i ugrupowania opozycyjne ostatecznie przepadły. Z kolei między rządem a opozycją jak do tej pory nie widać kompromisu w tej sprawie. Dziś nowe wiadomości na ten temat przekazała Polska Agencja Prasowa. Z jej informacji wynika, że partia Jarosława Gowina nie ma zamiaru popierać kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, który zostanie zgłoszony przez PiS.

Porozumienie Jarosława Gowina nie poprze kandydata PiS na RPO?

Polski parlament do tej pory nie powołał nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. W dodatku najnowszy kandydat wybrany przez Prawo i Sprawiedliwość ma nie otrzymać poparcia ze strony Porozumienia Jarosława Gowina. Do takich informacji na ten temat dotarła Polska Agencja Prasowa. To jednak nie koniec wiadomości w tym temacie. PAP poinformowało także, że w tej sytuacji ugrupowanie Gowina ma zamiar poprzeć kandydata, którego wystawi Polskie Stronnictwo Ludowe.

Porozumienie nie zamierza udzielić poparcia kandydatowi PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich i poprze kandydata, którego zgłosi PSL – wynika z informacji PAP uzyskanych w kierownictwie partii Jarosława Gowina. – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Wczoraj media informowały, że kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie najprawdopodobniej prof. Marcin Wiącek – wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest duża szansa, by nareszcie zakończyć ten zbyt długo trwający i żenujący spektakl zwany wyborem na Rzecznika Praw Obywatelskich – mówił Piotr Zgorzelski w rozmowie z Polsat News.

We wtorek po posiedzeniu zarządu Porozumienia, rzeczniczka partii Magdalena Sroka poinformowała, że ugrupowanie proponuje na urząd RPO prof. Marka Konopczyńskiego. Jednak w środę wieczorem prof. Konopczyński poinformował, że nie będzie kandydować.

RPO musi realizować proobywatelską misję ponad politycznymi podziałami. W związku z informacjami o braku poparcia największego sejmowego ugrupowania, uważam moje dalsze zaangażowanie w proces wyborów RPO za bezprzedmiotowe. Dziękuję wszystkim wspierającym moją osobę” – napisał Konopczyński napisał na Twitterze.

Źródło: PAP, DoRzeczy, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli