Polska pokonała Rosjan przed turniejem w Egipcie

Piłka ręczna: Polscy piłkarze ręczni wygrali w Jastrzębiu Zdroju z Rosją 25:23 w ramach turnieju towarzyskiego. Wcześniej Polscy szczypiorniści pokonali reprezentantów Algierii. Dwa zwycięstwa ostatecznie dały Polakom wygraną w całym turnieju. To jednak przedsmak tego, co nas czeka w najbliższym czasie. Celem numer jeden na najbliższy czas są mistrzostwa świata w Egipcie. To tam Polacy zawalczą o powrót do światowej elity piłki ręcznej.

Piłka ręczna: Polacy pokonali Rosjan i szykują się do mistrzostw świata

Polscy piłkarze ręczni wygrali towarzyski turniej w Jastrzębiu Zdroju. Na jego zakończenie Polacy zwyciężyli z Rosjanami 25:23. Był to ważny sprawdzian umiejętności polskiej kadry, która 14 stycznia wyruszy do Egiptu. To właśnie w kraju z Afryki odbędą się w nowym roku mistrzostwa świata. Polacy w grupie zmierzą się z Tunezją, Brazylią oraz również z Hiszpanią. Pierwsze spotkanie z Tunezyjczykami zostanie rozegrane 15 stycznia. Grupa mimo wszystko nie jest zbyt łatwa.

Brazylia to kadra nieprzewidywalnych zawodników, która w ostatnich latach poczyniła spory postęp. Z kolei Tunezja przed laty potrafiła zameldować się nawet w pierwszej czwórce mistrzostw świata. Wspomniany sukces miał miejsce w roku 2005. Z kolei kadra hiszpańska jest nam dobrze znana i bez wątpienia będzie to najbardziej wymagający przeciwnik. Hiszpanie to aktualni mistrzowie Europy, więc mecz z nimi będzie z pewnością bardzo wymagający.

Faworytami do wyjścia z grupy są z pewnością Polacy i Hiszpanie. Czy nasza kadra nawiąże do tak jeszcze niedawnych sukcesów choćby składu orłów Bogdana Wenty? Na to liczą polscy kibice, którym od ponad 5 lat brakuję emocji serwowanych od szczypiornistów.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku