Kuba Błaszczykowski zagra jeszcze w reprezentacji? Odpowiedział na to pytanie

Czy Kuba Błaszczykowski wróci jeszcze do reprezentacji Polski? Takie pytanie z pewnością chodzi po głowie wielu kibiców piłki nożnej w Polsce. Sam były kapitan reprezentacji Polski nie wystąpił w tym roku w kadrze. Ostatni występ Kuby miał miejsce we wrześniu 2020 roku. Wówczas to były piłkarz Borussi Dortmund wystąpił w meczu ze Słowenią oraz kilka dni później z Austrią. Od tego czasu Kuba Błaszczykowski nie wystąpił w żadnym meczu kadry z orłem na piersi. Czy jest jeszcze szansa na to, że 35-latek zagra w reprezentacji?

Czy Kuba Błaszczykowski wróci jeszcze do reprezentacji Polski?

Kuba Błaszczykowski to dla wielu osób ikona i symbol reprezentacji Polski. Były kapitan reprezentacji rozegrał w niej aż 106 spotkań i strzelił 26 bramek. Mimo wszystko popularny w Niemczech „Kuba” w kadrze nie zagrał już od ponad roku. Jego ostatni występ w reprezentacji miał miejsce we wrześniu 2019 roku. Od tego czasu forma Kuby Błaszczykowskiego była mocno średnia, a w dodatku piłkarz wzmagał się z problemami zdrowotnymi.

Dla wielu osób jest jasne, że kadra dla Błaszczykowskiego stała się za ciasna. Piłkarz ma już 35 lat, a w kolejce do występów w reprezentacji pojawiła się już spora kolejka młodych wilczków. Mimo tego część kibiców w dalszym ciągu liczy na powrót Kuby do składu reprezentacji. Jedni mówią tylko o meczu pożegnalnym, który byłemu kapitanowi się po prostu należy. Inni z kolei widzą jeszcze miejsce w szerokiej kadrze dla aktualnego pomocnika Wisły Kraków. Co w tej sytuacji uważa sam zainteresowany?

Kuba Błaszczykowski o powrót do kadry był pytany przez portal Interia. Pikarz na pytanie o powrót odpowiedział bardzo dyplomatycznie.

To jest ciężki temat. Nie wypowiadam się, tylko robię swoje. Mam takie wrażenie, że bez względu na to, czy jestem w kadrze, czy mnie w niej nie ma, to i tak z tego tytułu powstają różne dywagacje.[…]. Być może są tacy, którzy woleliby, abym już nie strzelał tych bramek, ale ja nadal zamierzam to robićpowiedział Kuba Błaszczykowski dla Interii.

A czy waszym zdaniem Kuba Błaszczykowski powinien jeszcze zagrać w kadrze?

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku