Tyle wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. W jaki sposób tyle zyskała?

Jolanta Kwaśniewska, to była pierwsza dama za czasów sprawowania urzędu głowy państwa przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Jako najważniejsza kobieta w polskiej polityce dała się poznać przede wszystkim jako kobieta z klasą oraz wyraźnymi własnymi poglądami.

Dziś jest raczej pozytywnie odbierana przez Polaków, którzy w pewnym momencie politycznej karuzeli w Polsce widzieli ją w roli następcy swojego męża.
Dziś wiele osób się zastanawia, jak wygląda jej życie? Czy okres bycia pierwszą damą negatywnie wpłynął na jej emeryturę?

Jolanta Kwaśniewska i jej emerytura

Była pierwsza dama – Jolanta Kwaśniewska w latach 1995-2005 wykonywała swoje obowiązki u boku głowy państwa. Porzucając na bok poglądy polityczne należy w pełni przyznać, że stylu w tym czasie odmówić żonie Aleksandra Kwaśniewskiego nie można.
Często również wykazywała się incjatywą i wypowiedziami na najważniejsze tematy związane z krajem. Była na tyle popularna, że pod koniec drugiej kadencji jej męża nie brakowało zwolenników ewentualnego jej startu w wyborach w 2005 roku. Do tego jednak nie doszło, a Kwaśniewska podobnie jak i jej mąż postanowili zerwać bliski kontakt z polityką na długi czas.

Po zakończeniu roli pierwszej damy wróciła do tego, co robiła przed 1995 rokiem, a więc pracy w firmie z branży nieruchomości. Aktualnie Jolanta Kwaśniewska jest na emeryturze. Czy jej rola w postaci pierwszej damy spowodowała uszczerbek w wysokości jej świadczenia emerytalnego?
Z relacji samej zainteresowanej wynika, że nie. Jolanta Kwaśniewska mimo, że za wykonywaną funkcję w latach 1995-2005 nie otrzymywała wynagrodzenia, to sama opłacała sobie składki emerytalne. Dzięki temu dziś jej wysokość świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynosi 2500 zł.

Czy to dużo, a może mało? To już każdy powinien ocenić według własnego doświadczenia. Sama Kwaśniewska raczej na stan swojego wynagrodzenia w stanie spoczynku chyba nie marudzi. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: Super Express, wp

Polecamy także: 

Beata Mazurek napisała bolesne słowa o rządach Donalda Tusk

Janusz Korwin-Mikke miał wypadek samochodowy w Otwocku