Mocne oskarżenia pod adresem Lempart. To jej koniec?

Marta Lempart została oskarżona o współpracę z ABW. Kobieta to działaczka oraz liderka Strajku Kobiet. Lempart jest zaangażowana w sprawy strajku od samego jego początku, a więc od roku 2016. W ostatnim czasie rozgłos na temat Lempart zyskał na swojej skali. Kobieta stała się główną twarzą organizowanych protestów. Mimo wszystko w ostatnim czasie z jej powodu powstały spory wewnątrz środowisk lewicowych oraz feministycznych. Działaczka usłyszała oskarżenia wskazujące na jej współpracę z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Marta Lempart oskarżona o współpracę z ABW

Marta Lempart od 2015 roku jest mocno zaangażowana w sprawy obyczajowe w naszym kraju. Po dojściu do władzy PiS dołączyła do Komitetu Obrony Demokracji. Następnie w 2016 roku wezwała Polki do ogólnokrajowego protestu 3 października 2016 roku w związku z próbą zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji przez rząd. Z kolei w październiku ubiegłego roku stanęła na czele protestów po ogłoszeniu wyroku ws. aborcji przez Trybunał Konstytucyjny. Bez wątpienia Lempart stała się główną postacią protestów. Mimo wszystko w ostatnich tygodniach wizerunek Marty Lempart ucierpiał.

Działaczka jest oskarżana przez część środowisk lewicowych o zawarcie współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Transparent z oskarżeniami zawisł przed siedzibą OSK we Wrocławiu. „Transfobko ABW się sprzedałaś, Strajk Kobiet roz*****aś” – napisano na transparencie, który zawisł na siedzibie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w niedzielę rano. Według TVP Info, które opiera się na informacji „Wprost” – za transparent odpowiadają osoby związane z lewicą. Czy ta sytuacja oznacza koniec Marty Lempart na szczycie Strajku Kobiet?

W ogóle nie będę tego komentować. Nie komentuję żadnego hejtu. Nie odnoszę się ani do formy, ani do treścipowiedziała tygodnikowi „Wprost” Marta Lempart.

Działaczka dodała także, że dostaje „różnego rodzaju przesyłki”.

Źródło: TVP, Wprost

Polecamy także: 

Ziemkiewicz również krytycznie o Kaczyńskim. Poszło o przedsiębiorców

Adam “Nergal” Darski ma także problemy. Wkrótce stanie przed sądem za swój czyn