Obajtek zadrwił z polityków Platformy. Wszedł nagle na ich konferencje (WIDEO)

Lotos oraz Orlen przekształcają się w jedną spółkę. W tej sprawie politycy KO na czele z prezydent Gdańska zwołali konferencje prasową w lipcu 2020 roku, gdzie Magdalena Dulkiewicz, Janusz Lewandowski oraz także Mieczysław Struk podważali zasadność łączenia obu gigantów. Przy tym używali wielu argumentów.
Chodziło między innymi o zmniejszenie wpływów do kas pomorskich samorządów. Padły również opinię, że taka decyzja to zniszczenie wieloletniego dorobku grupy Lotos. W trakcie przemówień polityków Koalicji Obywatelskiej niespodziewanie pojawił się prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek.

Lotos oraz Orlen przekształcają się w jedną spółkę. Opozycja protestuje

O fuzji między Lotosem a Orlenem mówiło się już od dawna. Aktualnie trwają przede wszystkim przygotowania do realizacji wyznaczonego celu. Do zeszłego roku na drodze ku połączeniu stał brak zgody Unii Europejskiej. Po jej uzyskaniu polskie władze przeszły do realizacji zadań wynikających z połączenia gigantów.
Mimo wszystko przeciwni temu posunięciu władz są politycy Koalicji Obywatelskiej. Ich wątpliwości w tej sprawie niespodziewanie postanowił rozjaśnić Daniel Obajtek – prezes PKN Orlen. Do sytuacji doszło w lipcu zeszłego roku.

Znak jest tylko symbolem potężnej grupy, która bardzo konsekwentnie była tutaj budowana na Pomorzu. Grupy, która nie tylko jest kompletnym przedsiębiorstwem, bo od wydobycia, poprzez przetwarzanie, poprzez sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną, przynosi bardzo dużo zysków, nie tylko do budżetu Gdańska, nie tylko do budżetu województwa pomorskiego, ale do do budżetu nas wszystkich, Polek i Polaków. mówiła na konferencji prasowej Dulkiewicz.
Niespodziewanie w trakcie przemówień polityków KO pojawił się prezes PKN Orlen, który prostował ich słowa.
Państwa mentor w 2011 r. na konferencji prasowej, (…) premier Rzeczpospolitej, użył stwierdzenia, że Lotos może być nawet Rosjanom sprzedany. Nie widziałem także waszych konferencji i protestów politycznych w tym zakresie. (…) Kwestia Lotosu. My nie sprzedajemy całej rafinerii. (…) My wydzielamy tę rafinerię. (…) Będziemy pełnym operatorem tej rafineriiwyjaśnił Obajtek.

 

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Lempart domaga się od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie prawa zajmować się kwestią aborcji”