Zaskakujące wieści. Legendarny dziennikarz odchodzi z TVP

Maciej Kurzajewski przez lata przyzwyczaił polskich widzów do pracy na antenie Telewizji Polskiej. Dziś jednak poinformował, że po trzydziestu latach odchodzi z pracy u publicznego nadawcy. O wszystkim dziennikarz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Maciej Kurzajewski jest dobrze znany przede wszystkim widzom śledzącym sport. Dziennikarz brał udział przede wszystkim przy wydarzeniach związanych z skokami narciarskimi i piłką nożną. Był także prowadzącym informacyjny serwis sportowy Telewizji Polskiej.

Dziś już jednak wiadomo, że przygoda Macieja Kurzajewskiego w Telewizji Polskiej dobiegła końca. O odejściu z TVP dziennikarz poinformował publicznie za pośrednictwem swojego konta na portali społecznościowym Instagram. Z publicznym nadawcą Kurzajewski był związany przez trzy dekady.

Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP

– Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu Widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich Mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia @tvpsport. Paryskie Igrzyska obejrzę wspólnie z Wami, ale już z innej perspektywy, choć równie mocno dopingując Naszych Sportowców – rozpoczął Kurzajewski w swoim poście na temat odejścia z TVP.

– Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Miałem wielki honor relacjonować największe wydarzenia sportowe: Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, zawody Pucharu Świata. Dziękuję mojemu Mentorowi Włodzimierzowi Szaranowiczowi, który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe. Podziękowania dla wszystkich Sportowców, których spotkałem na swojej zawodowej drodze, składam na ręce Mistrza Adama Małysza – czytamy.

– Największe podziękowania kieruję jednak do Was, Drodzy Widzowie. To dzięki Wam miałem motywację do ciągłego doskonalenia się i poszukiwania nowych dróg. Wasze wsparcie i zaufanie były i są dla mnie najcenniejszymi nagrodami – napisał Maciej Kurzajewski.

Pełen wpis dziennikarza publikujemy poniżej:

Źródło: Instagram