Zaskakująca decyzja Kosiniaka-Kamysza

Władysław Kosiniak-Kamysz w ostatnich dniach znalazł się w kręgu zainteresowań mediów. Powodem są ostatnie wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

Teraz nowe wiadomości w kwestii działań po zatrzymaniu żołnierzy na granicy przekazało radio RMF FM, które rozmawiało z szefem MON.

— Nie będzie żadnych dymisji po incydencie z zatrzymaniem na granicy żołnierzy, którzy zdaniem prokuratury mieli złamać procedury użycia broni – powiedział RMF FM wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i jednocześnie szef Ministerstwa Obrony Narodowej — Władysław Kosiniak-Kamysz – po ujawnieniu zatrzymania wojskowych, zapowiadał zmiany na stanowiskach, lecz nie planował dymisji.

Polityk w rozmowie z reporterem RMF RM – Krzysztofem Zasadą w następujący sposób odniósł się do swojej decyzji w tej sprawie:

–Zapowiadałem zmiany o charakterze strukturalnym i będą zmiany o charakterze personalnym. Zmiany w funkcjonowaniu wielu jednostek, zmiany o charakterze organizacyjnym. Wyciągamy wnioski z takich incydentów – przytacza słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza portal RMF FM.

Na stronie portalu dodatkowo czytamy, że szef resortu obrony narodowej w środę (19 czerwca) poinformował, że żadnych dymisji, po incydencie z zatrzymaniem na granicy żołnierzy, nie będzie.

Władysław Kosiniak-Kamysz miał się także odnieść do krytycznych komentarzy w sprawie zmian, które mają chronić żołnierzy łamiących procedury użycia broni.

Władysław Kosiniak-Kamysz i sprawa żołnierzy

RMF FM przypomniało także wpis szefa MON, który został zamieszczony na początku czerwca bieżącego roku na temat zatrzymania polskich żołnierzy.

— Zatrzymanie żołnierzy oddających strzały alarmowe w kierunku atakujących migrantów jest nie do przyjęcia. Działania Żandarmerii Wojskowej wobec zatrzymanych zostaną bezwzględnie wyjaśnione. Żołnierze stojący na straży bezpieczeństwa państwa muszą być pewni, że procedury prawne ich chronią. Będę zawsze stał po stronie honoru żołnierzy – pisał lider PSL.

Źródło: RMF FM