TVP ma poważny problem? Wygląda to fatalnie

W TVP w ostatnim czasie doszło do wielu zmian. Jedna z nich dotknęła między innymi serwis informacyjny „Pamorama”. Z danych przedstawionych przez portal branżowy „Wirtualne Media” wynika, że oglądalność jednego z bardziej znanych serwisów informacyjnych bardzo się zredukowała.

W zeszłym roku w Telewizji Polskiej doszło do bardzo wielu zmian. Dotyczyły one nie tylko kwestii kadr dziennikarskich, lecz również struktur zarządzających publicznym nadawcą. Z TVP pożegnało się wielu znanych dziennikarzy, wśród których można wymienić: Michała Rachonia, Danutę Holecką, Miłosza Kłeczka, Michała Adamczyka, Adriana Klarenbacha, Magdalenę Ogórek, Rafała Patyrę, czy również Annę Popek.

Praktycznie każdy z wymienionych dziennikarzy znalazł nowe zatrudnienie na antenie Telewizji Polskiej (oprócz Magdaleny Ogórek). Efekt „nowej miotły” dotknął także niektóre programy emitowane od dawna przez Telewizję Polską. Chodzi tu między innymi o serwisy informacyjne. Jednym z nich jest Panorama. Program od końca grudnia ub.r. po zmianach w mediach publicznych przez kilkanaście dni w ogóle nie były nadawany.

Problemy TVP: spadła oglądalność Panoramy

Panorama 10 stycznia br. wróciła na antenę TVP2 i TVP Info w porze 22.30 (w weekendy 22.20).

— Z ramówki TVP Info serwis zniknął jednak wraz z końcem stycznia br. Obecnie widzowie znów mogą oglądać „Panoramę” także w TVP Info – po magazynie o sprawach zagranicznych „Oko na Świat” (od 22.00), a przed Serwisem Info Wieczór (od 23.00). Z kolei TVP Polonia nie nadaje równolegle „Panoramy”, a zwykle koło 23.30 lub 24.00 – czytamy na Wirtualne Media.

Niestety zmiana godziny emisji doprowadziła do sytuacji, w której serwis zanotował największy spadek oglądalności – o 72,95 proc. (czyli o 1,09 mln oglądających) do 405 tys. widzów – wynika z informacji opublikowanych przez portal branżowy Wirtualne Media.

Źródło: Wirtualne Media