Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Waldemar Wiśniewski. Dziennikarz przez wiele lat swojej kariery zawodowej pracował w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej. To właśnie TVP Łódź za pośrednictwem swojego portalu przekazał wiadomość o śmierci dziennikarza.

Waldemar Wiśniewski urodził się 28 kwietnia 1955 roku. Ukończył studia z zakresu pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim. Wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej był uczniem legendarnego profesora Aleksandra Kamińskiego – współtwórcy Szarych Szeregów, który miał mu zaproponować pracę w roli asystenta.

Waldemar Wiśniewski zmarł w tym tygodniu – w nocy z czwartku na piątek. Przez 35 lat swojej kariery dziennikarskiej był związany z Telewizją Polską, gdzie zajmował się także publicystyką. Dodatkowo pełnił obowiązki w Zarządzie Głównym i Komisji Rewizyjnej, był także I wiceprezesem łódzkiego Zarządu SDP.

– Waldek wybrał jednak dziennikarstwo. Praca w TVP3 Łódź to wiele programów i cykli m. in. Świadkowie Nieznanych Historii, gdzie przypomniał ludzi i wydarzenia o których nie chciano pamiętać lub celowo pomijano Dotyczyło to pokolenia II wojny światowej walki z komunizmem czy pokolenia Solidarności – wspomina prezes łódzkiego oddziała Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Zbigniew Natkański.

Nie żyje Waldemar Wiśniewski

Waldemar Wiśniewski w latach 70. i 80. pracował w prasie branżowej zajmującej się tematyką z zakresu gospodarki i przemysłem włókienniczym. Pracę z łódzkim oddziale Telewizji Polskiej rozpoczął w 1989 roku. Jako pracownik publicznej telewizji pełnił obowiązki reportera, publicysty, twórcy reportaży i również odpowiadał za tworzenie wielu programów. Waldemar Wiśniewski współpracował z Ekspresem Reporterów TVP.

– Minionej nocy zmarł wybitny dziennikarz łódzkiego ośrodka Telewizji Waldemar Wiśniewski. Był związany z Telewizją Polską od 35 lat; reporter, publicysta, reportażysta, pierwszy wiceprezes łódzkiego Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przede wszystkim bliski kolega – poinformowała Telewizja Polska.

Źródło : TVP Łódź