Tusk zażartował z dziennikarza TVP. Rachoń mocno odpowiedział (wideo)

Donald Tusk na ostatniej konferencji prasowej wspomniał o trenerze reprezentacji Polski – Paulo Sousie oraz także o dziennikarzu Telewizji Polskiej – Samuelu Pereirze.

Polecamy również: Ochojska skomentowała zdjęcie z dziećmi. Padły bulwersujące słowa (foto)

To co mnie tak uderzyło, ale proszę wybaczyć ten żart, ale nie sądziłem, że oststni tydzień mijającego roku będzie taki bardzo portugalski. Dwie głośne postacie – Pan trener Sousa i Pan redaktor Pereira pozostaną na długo w naszej pamięci, może nie najlepiej, ale na pewno długo będziemy pamiętali o tym „portugalskim finale roku 2021” – powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk.

Na temat Paulo Sousy jest głośno przede wszystkim za sprawą zamieszania związanego z jego dalszą przyszłością w kadrze Polski. Sousa niespodziewanie wystąpił z prośbą o rozwiązanie umowy z PZPN za porozumieniem stron. Na taki ruch jednak nie zgodził się nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza. W związku z tym temat Portugalczyka stał się numerem jeden w Polsce.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

Z kolei Samuel Pereira to dziennikarz Telewizji Polskiej. Na temat Pereiry zrobiło się głośno za sprawą wpisów adwokat Doroty Brejezy na temat pracownika Telewizji Polskiej i sprawy jej męża – senatora Krzysztofa Brejzy.

Tusk na konferencji prasowej o Sousie i Pereirze

Donald Tusk w trakcie ostatniej konferencji prasowej został zapytany przez Samuela Pereire o to, czy jego życzenia świąteczne oznaczają, że chciałby on przejąć władze w Polsce. Dziennikarz w swoim pytaniu dopytał także, czy do tego posłuży także program PO. W odpowiedzi Tusk odparł, że jedyną drogą przejęcia władzy w Polsce będą wolne, uczciwe i demokratyczne wybory.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Lider PO wspomniał także o Samuelu Pereirze i Paulo Sousie.

To co mnie tak uderzyło, ale proszę wybaczyć ten żart, ale nie sądziłem, że oststni tydzień mijającego roku będzie taki bardzo portugalski. Dwie głośne postacie – Pan trener Sousa i Pan redaktor Pereira pozostaną na długo w naszej pamięci, może nie najlepiej, ale na pewno długo będziemy pamiętali o tym „portugalskim finale roku 2021”powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk.

Na słowa lidera Platformy Obywatelskiej zaregował między innymi Michał Rachoń pisząc krótko:

Fajny ten żart. Niemiecki takinapisał dziennikarz TVP.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Do sprawy odniósł się także dziennikarz Wojciech Mucha.

Bym chciał czytać komentarze dziennikarzy, gdyby JKaczyński na pytanie dziennikarki pochodzenia np. ukraińskiego zareagował odwołując się do jej pochodzenia. Zrobiono by z tego skandal dyplomatyczny. Tuskowi jednak wolno więcej, a JK by tak nie zrobił. No i nie wolno porównywaćnapisał Mucha.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy