Tragedia na Mazowszu. Nie żyje dwóch 16-latków

Tragiedia na Mazowszu – nie żyje dwóch 16-latków. Do tragicznego w skutkach zdarzeniu doszło na rzece Bug w miejscowości Kamieńczyk w powiecie wyszkowskim w województwie mazowieckim. Ciała chłopców zostały wyłowione z wody. Więcej informacji na ten temat przekazały lokalne media.

Po godzinie 17:00 służby otrzymały informacje na temat zaginięcia dwóch chłopców w wieku szesnastu lat. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. bryg. Sławomir Pietrzak – zgłoszenie dotyczyło chłopców, którzy zdecydowali się wykąpać i zeszli pod wodę.

Z kolei według informacji przekazanych przez lokalne media wynika, że do tragedii miało dojść najprawdopodobniej w momencie, kiedy chłopcy weszli lub ześlizgnęli się do wody, gdzie następnie miał ich porwać nurt rzeki. Akcja poszukiwawcza trwała przez kilkanaście minut. Brało w niej udział szesnaście pojazdów i siedem łódek oraz jeden skuter.

Tragedia na Mazowszu

– W miejscowości Kamieńczyk ( powiat wyszkowski) trwa akcja poszukiwawcza dwóch nastolatków. Jak wstępnie poinformowała wyszkowska policja, z relacji świadków wynika, że nieletni weszli do rzeki Bug i porwał ich nurt. Zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą prowadzą strażacy z kilku jednostek i policja.
Akcja poszukiwawcza, prowadzona jest także z powietrza przy użyciu policyjnego śmigłowca oraz dronów – informowano na OSP Prostyń na Facebooku.

Po pewnym czasie pojawiła się informacja o tragicznym finale poszukiwań.

– Aktualizacja godz. 19:45. Niestety, mimo zakrojonej akcji poszukiwawczej na szeroką skalę, strażacy z rzeki Bug wydobyli ciała dwóch 15-latków – czytamy.

Źródło: RMF FM